هاي شيك
هاي شيك

بازسازي ساختمان تجاري اداري  مزاياي بسياري دارد اما نياز به برنامه ريزي زيادي هم دارد. اگر قصد بازسازي ساختمان را داريد، مطلب زير را مطالعه كنيد تا مطمئن شويد كه پروژه شما شروع خوبي خواهد داشت.
۱-ابتدا بودجه خود را تعيين كنيد.
اگر از ابتداي كار بدانيد چقدر سرمايه موجود براي اين كار داريد، از سردردهاي بسياري نجات خواهيد يافت. در اين مرحله است كه بايد مشخص كنيد براي هر كاري چقدر مي خواهيد هزينه كنيد. از بروز هزينه هاي غيرمنتظره هم نبايد بترسيد. قانون اول اين بخش مي گويد بايد ده درصد كل مبلغ را به اتفاقات و هزينه هاي غيرقابل پيش بيني و اجتناب ناپذير كه سد راه شما مي شوند، اختصاص بدهيد.
۲- مجوز و آيين نامه هاي ملزوم را اخذ كنيد.
هيچ ساختماني بدون مجوز ساخته نمي شود. پس اين مورد يكي از اولين اقداماتي است كه بايد صورت پذيرد. همچنين بد نيست با قوانين و مقرراتي كه بايد از آن ها پيروي كنيد هم آشنا شويد. وقتي با استانداردهاي پلكان مسطح معلولين، امنيت احتراق، استحكام ساختمان و غيره آشنا باشيد، كار طراحي پلان و نقشه كشي ساختمان راحت تر مي شود.
۳- براي طراحي نقشه ساختمان ، از يك فرد حرفه اي و معتمد استفاده كنيد.
نبايد اولين پيمانكاري كه پيدا مي كنيد را استخدام كنيد. براي پروژه هاي دندانپزشكي يا كلنيك پزشكان، تصميم عاقلانه اين است كه از پيمانكاري استفاده كنيد كه در اين زمينه تخصص و تجربه دارد. اين افراد مي توانند مقرراتي كه شايد شما از آن آگاه نباشيد را يادآوري و رعايت كنند و بهترين راهكارها را پيشنهاد مي كنند.
۴- يك برنامه زمانبندي معقولانه تنظيم كنيد.
هرچه مدت زمان تكميل يك پروژه بيشتر طول بكشد، هزينه بيشتري خواهد داشت. اما تعجيل در اتمام آن هم حركتي فاجعه بار است. وقتي مراحل اوليه پروژه را برنامه ريزي مي كنيد از سازنده خود بپرسيد براي تكميل پروسه ساخت چقدر زمان نياز دارند و مدت زمان بيشتري هم براي اصلاحات و وقايع غيرقابل پيش بيني در نظر بگيريد. در اين صورت بدون نگراني از عقب افتادن كار، در كمال آرامش مراحل را سر موعد تكميل مي كنيد.
۵- با داشتن قراردادي محكم، از ايجاد اختلاف جلوگيري كنيد.
با در نظر گرفتن تمامي اشخاص و طرفيني كه در يك پروژه ساخت و ساز عادي مشغول به كار خواهند بود، به طور حتم اختلافات ريزي به وجود خواهد آمد. علت وجود قرارداد همين است. قرارداد ايده آل عبارت است از سندي كه مسئوليت تمامي طرفين و نحوه عملكرد در صورت بروز اختلاف را در بر مي گيرد. وجود يك وكيل باتجربه در اين زمينه كمك بزرگي به تنظيم قرارداد مي كند.
منبع : بازسازي منزل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۱۳:۲۴ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

در تعريف ويلا مي توان به ساختمان هاي يك يا دو طبقه كه چهار طرف آن باز است و سقف شيب دار دارند اشاره كرد ويلا مكاني است كه براي اقامت كوتاه مدت يا دائم بكار گرفته مي شود ، جهت طراحي ويلا پيش از ارائه نقشه معماري مواردي از قبيل شرايط زمين ، شيب ، چشم انداز ، دسترسي ها همچنين تعداد اعضاي خانواده ، بازه سني ، تعداد طبقات و اتاق هاي مورد نياز مورد بررسي قرار مي گيرد در ادامه در مورد امكانات جانبي ويلا از قبيل جكوزي ، استخر ، سالن ورزش ، تراس ، شاه نشين و… بحث خواهد شد. پس از ارائه نقشه هاي مهندسي همچون معماري ، محاسبات سازه ، برق و مكانيك نوبت به تزئينات ساختمان مي رسد چرا كه زيبايي و روح يك ساختمان به نحوه آراستن آن است ، تزئينات ساختمان ويلايي را به طور كلي مي توان به سه دسته طراحي نماي ويلا ، محوطه سازي و دكوراسيون داخلي تقسيم كرد در طراحي نماي ويلا فرم سقف تاثير بسياري در شكل گيري نماي آن دارد همچنين سعي بر آن است كه از مصالحي استفاده شود كه حداكثر تطابق اقليمي را با منطقه داشته باشد معماري منظر يا محوطه سازي نيز شامل طراحي فضاي سبز ، مسيرهاي عبوري به سمت ساختمان ، آبنما ، آلاچيق ، بركه ، استخر و … است ، معماري داخلي يا دكوراسيون ويلا شامل طراحي سقف كاذب ، كف و ديوار ، آشپزخانه ، مبلمان و… مي باشد.در بخش دانستني ها مي تواند اطلاعات بيشتري زمينه طراحي ويلا ، دكوراسيون داخلي و نماي ساختمان كسب نماييد.
منبع : طراحي ويلا


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۳۸:۰۶ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

بازسازي دفتر كار

"اگر قصد بازسازي دفتر كارتان را داريد اين توصيه ها را بخوانيد"
چهره دفتر كارتان تكراري شده؟ مبل و صندلي ها ديگر راحتي قبل را ندارند، كاغذ ديواري اي كه زماني حس سرزندگي به همه مي داد اكنون كهنه و مندرس شده، حتي كفپوش هم بايد عوض شود. شايد مدتي است كه مي دانيد بايد دست به نوسازي بزنيد اما از قدم گذاشتن در اين راه مي ترسيد. چطور بايد شروع كنيد؟ چه مي شود اگر چيزي را در وسط راه فراموش كنيد؟ اين ها سوالات معمولي هستند. شانس در خانه شما را زده. ما ليستي از مراحل براي بازسازي دفتر كار تهيه كرديم كه نه تنها شما را براي اين كار آماده مي كند، بلكه تضمين مي دهد تجربه اي آسان و موفق خواهيد داشت.
۱-بي هوا دست به كار نشويد.
خيال پردازي درباره تعمير و تعويض همه وسايل كار راحتي است. همه وسايل قديمي را دور مي ريزيد و وسايل جديد را جايگزين مي كنيد. خب قبل از اينكه تصميم بگيريد كه همه چيز را بايد دور بريزيد و دست به تخريب طراحي داخلي فعلي بزنيد، كمي وقت بگذاريد و همه ابعاد دفتر كارتان را آناليز كنيد. اگر چيزي نياز به تعويض ندارد، به آن دست نزنيد. به نحوه استفاده از فضا هم دقت كنيد. اگر يك بخش از محيط شلوغ و به هم ريخته، و بخشي ديگر عريان به نظر مي رسد، سعي كنيد بين اين دو تعادلي ايجاد كنيد. فراموش نكنيد كه از همكارانتان هم نظر بخواهيد. شايد به چيزي كه از چشم شما پنهان مانده، توجه كرده باشند.
۲- خواسته هاي خود را خلاصه بندي كنيد.
براي شروع پروژه، آگاهي از اهداف آن نقطه خوبي است اما تنها مرحله خلاصه بندي مديريت پروژه محسوب نمي شود. درواقع اين مرحله شامل تحقيق و مطالعات زيادي مي شود مثل ارزيابي محل كار يا در نظر گرفتن ساختمان هاي آتي در صورت نقل مكان. در اين مرحله بايد نيازهاي تكنولوژيكي و فضاي نگهداري وسايل خود را تعيين كنيد.
۳- يك شركت بازسازي ساختمان خوب انتخاب كنيد.
اگر تنهايي دست به كار شويد، كار و استرس بيشتري را به جان خود مي خريد. پس چرا با جمع آوري يك تيم كاري حرفه اي، خودتان را از اين همه دردسر نجات ندهيد؟ مي توانيد از خدمات يك شركت تخصصي بازسازي بهره ببريد . طراحي دكوراسيون داخلي نيز اهميت به سزايي دارد زيرا شما هزينه زيادي براي بازسازي دفتر كار خود صرف مي كنيد پس چرا اين كار با نهايت زيبايي انجام نشود؟!

بازسازي دفتر كار
۴- بودجه خود را مشخص كنيد.
قبل از صرف هر هزينه اي، بايد يك آناليز هزينه انجام بدهيد. طراح شما بايد براساس فضاي دفتر كار، يك ليست دقيق از تك تك مراحل و موارد با تخمين هزينه تهيه و به شما ارائه كند. اين ليست به شما مي گويد كه چقدر هزينه خواهيد داشت و همچنين كمك مي كند راهكارهاي مقرون به صرفه پيدا كنيد.
۵- يك تم در نظر بگيريد.
اينجا بخش هيجان انگيز ماجراست. با انتخاب تم، دكوراسيون اداري شما از مندرس و كسل كننده به شگفت انگيز و جذاب تبديل مي شود. به محيطي آرامش بخش تمايل داريد يا هيجان انگيز؟ ظاهري كلاسيك مي خواهيد يا مدرن؟ هر هدفي كه داريد، فراموش نكنيد همكارانتان را هم در آن شريك كنيد و از نظرات آن ها استفاده كنيد. در طراحي دفتر كار خود به دنبال ايده باشيد. ببينيد بقيه افراد در دفتر كارشان از اين تم چطور استفاده كرده اند. با طراح دكوراسيون داخلي خود درباره تم مشورت كنيد. اين افراد مي توانند تصويري كلي از شكل نهايي چيزي كه مد نظر داريد ارائه كنند.
۶- از فضا نهايت استفاده را ببريد.
نحوه چيدمان و نظم وسايل دفتر كار شما، در كارآمد بودن فضا تاثير به سزايي دارد. به غير از چيدمان طراحي، بايد از مقررات قانوني طراحي داخلي ساختمان آگاه باشيد و اطمينان حاصل كنيد كه بازسازي دفتر كار شما با اين استانداردها تناقضي ندارد. احتمال نياز آتي به كابل كشي ارتباطي و فضاي كافي براي رشد بالقوه را هم بايد در نظر بگيريد.
۷- اثاثيه، نكته اي كليدي است.
مبلمان و اثاثيه داخلي چيزي است كه نهايتا كل اين پروژه را به هم متصل مي كند. ست كردن آن ها با تم اهميت زيادي دارد اما انتخاب محصول مرغوب و قابل اعتماد هم حياتي است. به محصولات آشنا اعتماد كنيد. مي توانيد به گالري و حراج هاي سوله اي برويد تا قبل از خريد محصول را امتحان كنيد. اگر مي خواهيد طرفدار محيط زيست باشيد، تجهيزاتي بخريد كه در مصرف انرژي بهينه هستند. پنجره هاي دو جداره، مصرف برق و گرمايش/سرمايش را كاهش مي دهند.
حالا كه با تك تك مراحل پروسه بازسازي طراحي دفتر كار آشنا شديد، آماده شروع اين سفر هيجان انگيز به سوي محيط كاري بهتر و جديد هستيد و مي توانيد از خدمات گروه بازسازي ساختمان پاراكس استفاده نماييد.

منبع : بازسازي منزل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۱۸:۱۸ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

دكوراسيون داخلي به سبك روستايي

“۱۱ دليل براي زندگي در خانه كاهگِلي”
در سال هاي نه چندان دور يك خانه كاهگلي ساختم و اطرافيان از هر فرصتي براي ارتباط دادن آن به داستان شنگول و منگول و حبه انگور استفاده مي كردند و مي خنديدند. وقتي از زمان كودكي تنها خاطره اي كه در ذهن ما مانده آن بز بينوا و زبان بسته است، خانه كاهگلي براي ما تبديل به يك چهارديواري شل و وارفته مي شود كه توسط يك گرگ گنده و بدجنس خراب مي شود. اما حالا ما طرفداران كاه ديگر بزرگ شده ايم، و از آنجا كه پشت در خانه هيچكس گرگي وجود ندارد، دلايل قانع كننده زيادي براي زندگي در خانه كاهگلي داريم!

دكوراسيون داخلي به سبك روستايي

۱-گرم است. در يك روز سرد و سوزناك، مي توانيد در خانه كاهگلي خود گرم و نرم بمانيد. يك بسته كاه متوسط درجه R-value بالايي دارد (ميزان عايق بندي) و اين ميزان با توجه به ضخامت بسته كاه بيشتر مي شود. در مقايسه با ديگر مصالح ساختماني بالاترين ميزان عايق بندي را دارد و همچنين كلفت ترين ديوار را نيز مي سازد. اين آمار را معماري به نام جيمي برنان داده كه طراحي چندين خانه كاهي را به عهده داشته.
۲-خنك است. خانه كاهي نه تنها ظاهري جالب دارد، بلكه در روزهاي داغ تابستاني بسيار خنك مي ماند.
۳-در مصرف انرژي صرفه جويي مي كند. اين ويژگي خانه كاهي را به خانه اي مقاوم تبديل مي كند كه در مصرف انرژي هم صرفه جويي مي كند. از ۲ سال پيش كه ساخت خانه كاهگلي ما تمام شد و به آن اسباب كشي كرديم ديگر قبض برق نداريم، و اعتبار زيادي از سازمان برق نصيب ما شده، يك چرخش دلپذير. البته در اين زمينه كاه تنها بخشي از مسئوليت را به عهده دارد. فاكتورهاي ديگري هم نقش دارند مثل استفاده از تابع خورشيدي، منبع گرمايش، شيشه ۲ جداره و انرژي خورشيدي. برنان مي گويد : زمان طراحي دكوراسيون داخلي از اصول تابع خورشيدي پيروي مي كنم، يعني پنجره ها، منبع حرارت و عايق بندي را نسبت به منطقه آب و هوايي خانه، در بهترين نقاط ممكن خانه قرار مي دهم. در خانه كاهي به دليل ضخامت ديوارها تعداد ديوارهاي پنجره دار بيشتر مي شود، اين المان را در شرق، غرب و جنوب ساختمان به كار مي برم و شمال آن را خالي مي گذارم، ديوارهاي سمت شمال قاب بندي معمولي دارند، از شيشه تشكيل شده اند و سايه آن ها كنترل شده است.
۴-طبيعي است. يكي ديگر از ويژگي هاي مثبت كاه طبيعي بودن آن است، يعني در كارخانه توليد نشده. به همين دليل حاوي مواد سمي نيست و پس از گچكاري، از باقي مصالح ساختماني قابل تنفس تر است.

 

۵-به انرژي كمي نياز دارد. اين ويژگي بستگي به محل تهيه كاه و نحوه توليد آن ها دارد. واقعيت اين است كه در كشوري مثل استراليا، اگر در منطقه اي زندگي نكنيد كه كاه محصول فرعي آنجا باشد، بايد آن را از جاي ديگري فراهم كنيد. من كاه مورد نياز ساخت خانه ام را از منطقه اي ۵۰۰ كيلومتر دورتر آوردم. يعني براي انتقال آن به انرژي نياز بود، اما در مقايسه با ديگر مصالح مثل آجر انرژي ناچيزي است. اگر كاهي كه استفاده مي كنيد جزء زباله توليدي كشاورزي باشد مقاومت آن حتي بيشتر هم مي شود. كاهي كه براي ساخت خانه مصرف مي شود بايد ميزان رطوبت كمي داشته باشد پس به اين فاكتور توجه كنيد. به اين دليل است كه كاه برنج توصيه مي شود.
۶-حس خوبي دارد. جدا از مزاياي بي شماري كه خانه هاي كاهگلي دارند، صاحبان آن ها اغلب موارد گزارش مي دهند كه خانه هايشان حس خيلي خوبي دارد. محيطي ايجاد مي شود كه معمولا در خانه هاي معمولي يافت نمي شود. حس محيط كاهگلي شبيه وقتي است كه در شبي سرد يك پتو روي شانه هاي خود مي اندازيد. اين تمثيل به خوبي حس غيرمعمولِ بودن در خانه كاهگلي را منتقل مي كند.
۷-ظاهر زيبايي دارد. در كنار حس گرم و نرم بودن، خانه كاهگلي ظاهري بسيار متفاوت از خانه هاي ساخته شده با مصالح معمولي دارد. ديوارهاي پوشيده از گچ و شومينه اي كه در تصوير زير مي بينيد از خاك رس قرمزي ساخته شده اند كه در محل ساخت اين خانه يافت شده.

 

شايد اكثر ما خانه هاي كاهگلي را روستايي و نامرسوم تصور كنيم، اما ميزان اين ظاهر به خواست شما بستگي دارد. گچكاري روي آن مي تواند طبيعي و زمخت باشد، يا بسيار صاف و لطيف. بستگي به ظاهري كه مي خواهيد و زماني كه داريد دارد. اگر براي صاف كردن كاه به قدر كافي زمان صرف كنيد و گچكاري را تا حد ممكن ظريف انجام بدهيد، مي توانيد از كاه ظاهري براق و شيك دربياوريد.

 

۸-مي توانيد رنگ مورد نظرتان را انتخاب كنيد. رنگ نهايي ديوار كاهي قابل تغيير است. با اينكه اغلب خانه هاي كاهگلي كِرِم رنگ يا رنگ هاي طبيعي شبيه آن دارند، شما مي توانيد به گچكار خود بگوييد مقداري از رنگ مورد علاقه تان را نيز مخلوط كند. به طور مثال اين آبي روشن از ديگر خانه هاي كاهگلي متفاوت است اما همچنان ظاهري طبيعي دارد.

۹-مي تواند گوشه هاي مخفي و شكاف هاي متعدد داشته باشد. مي توانيد در ديوارهاي كلفتي كه نتيجه استفاده از كاه هستند طاقچه هاي كوچك و طبيعي براي نمايش لوازم تزئيني داشته باشيد.

 

۱۰- مي تواند پنجره هاي عميق و زيبا داشته باشد. در خانه كاهگلي امكان ساخت پنجره هاي تورفته طاقچه اي وجود دارد كه ظاهر خانه را متمايز مي كنند.

 

۱۱- سكوت و آرامش فراهم مي كند. ويژگي عايق بندي خانه كاهگلي، محيط را به شدت ساكت و آرام مي كند به خصوص اگر ديگر عايق بندي ها نظير شيشه ۲ جداره هم اعمال شود.
توصيه هاي تخصصي : بسياري از خانه هاي كاهگلي توسط صاحبان خانه و با كمك دوستان و اطرافيان ساخته مي شود، كه كاري جالب است و شوق و هيجان را نشان مي دهد. اگرچه مانند تمام ساخت و سازهاي ديگر، بهتر است براي اضافه كردن المان هاي ضروري و حياتي ساختمان از يك متخصص كمك بگيريد. برنان مي گويد : من متوجه شده ام كه نصب كاهگل نياز به پيمانكار حرفه اي دارد، يا اينكه حداقل در مراحل حياتي و حساس ساخت و ساز از تجهيزات و توصيه هاي آن ها كمك گرفته شود. در زير كاهگل مي توانيد ساختماني استاندارد بسازيد تا عايق بندي گرما و رطوبت رعايت شود، اما از طبقه اول به بعد يك پيمانكار مي تواند در قاب بندي كف و سقف، نصب كاهگل و فشار وارده به آن ها شما را راهنمايي كند. تمام افراد متخصص در اين زمينه از همكاري نزديك با صاحبان خانه خوشحال مي شوند، همانطور كه تمام افرادي كه كاهگل را انتخاب مي كنند دوست دارند در ساخت و ساز شريك باشند. در استراليا كاهگل يك متد جايگزين در چهارچوب ساخت و ساز است پس حضور يك مهندس يا متخصص براي اخذ مجوز و تاييديه نهايي لازم است.
گچكاري نهايي بايد آهك يا خاك باشد، بهتر است تا حد ممكن هوا را نفوذ بدهد چون براي كاهش رطوبت كاهگل ضروري است. توصيه مي شود كه لبه پشت بام عريض و جلوآمده باشد تا از ديوار در مقابل تغييرات آب و هوا محافظت كند. به جزئيات پنجره ها دقت كنيد، به بالا و پايين ديوارها، اين مسائل را قبل از شروع كار حل و فصل كنيد. هر مرحله از ساخت خانه، يك قدم به سوي نتيجه نهايي است كه مي خواهيد.
منبع : طراحي دكوراسيون داخلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۱۷:۰۴ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 7
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 1640
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب