هاي شيك
هاي شيك


اين مجموعه با كمك دو شركت طراحي داخلي و معماري ساخته شده و اولين مجتمع هميشه بهار در منطقه درياچه Rishden محسوب مي شود. تجربه اي منحصر به فرد از خريد كه شامل بخش هاي لباس، تفريحي و طبيعت مي باشد. طراحي داخلي مجتمع تجاري مدرن داري چندين ويژگي است . از جمله اولين فروشگاه زنجيره اي به شكل فروشگاه هاي خارج از شهر، اولين ساختمان مقاوم و اولين فروشگاه تاسيس شده از سال ۲۰۰۸ به شمار مي رود. اين پروژه به عنوان يكي از بهترين فروشگاه هاي سال ۲۰۱۸، در بيستم نوامبر ۲۰۱۷ معرفي و موفق به دريافت جايزه شد.

طراحي داخلي مجتمع تجاري مدرن
اين ساختمان زيبا به خاطر طراحي متناسب با بهينه سازي مصرف انرژي و اقدامات مخصوصش، نسبت به باقي فروشگاه هاي منطقه، ۵۰% از تاثيرات مخرب دي اكسيد كربن را كاهش داده و مطابق با استانداردهاي BREEAM ساخته شده. فضاي داخل ساختمان، روشن و دلباز است. طراحي داخلي مجتمع تجاري مدرن ، بين فضاي طبيعي و سرسبز و عناصر صنعتي و خشك محيط ارتباط زيبايي برقرار مي كند. وجود بارهاي نوشيدني، رستوران، كافي شاپ و بيش از پنجاه نمايندگي از برندهاي معروف و لوكس دنيا در دو طبقه، اين مجموعه را به يك مقصد توريستي تبديل كرده.

طراحي داخلي رستوران مدرن
يكي از ويژگي هاي اصلي اين مجتمع، ديواري با مساحت ۱۴ مترمربع در وسط فروشگاه است كه حدود دو هزار گياه مختلف و آثار هنري هنرمندان محلي را در خود جا داده. يكي از شركت هاي طراح اين پروژه، براي كمك به حفظ مناطق حفاظت شده بومي و بالا بردن سطح آگاهي مردم و برقراري ارتباط بين مشتري ها و طبيعت، با موسسه حيات وحش BCN شروع به همكاري كرده. اين موسسه به افراد بومي و مشتريان اين مجتمع، خدماتي از قبيل پياده روي در اطراف درياچه، كشاورزي و باغباني در طبيعت آزاد، و فعاليت هاي كاردستي براي كودكان ارائه مي كند.

طراحي داخلي مجتمع لوزام آرايشي
مدير توسعه اين مجموعه گفته: “اين مجتمع سرسبز، بومي و براساس عادات خريد امروزه مردم طراحي شده. نتيجه همكاري با يك شركت معماري ديگر، ساخت مجموعه اي بود كه فقط يك مجتمع خريد نيست. تعامل اين دو شركت بسيار تاثيرگذار بوده، و ما از نتايج زيست محيطي و راندمان فروشگاه واقعا راضي هستيم”.


در خلاصه طراحي داخلي مجتمع تجاري مدرن گفته شده بود كه نه تنها زيبايي آن اهميت بسياري دارد، بلكه بايد مقاوم و با استانداردهاي زيست محيطي هم مطابقت داشته باشد. محيط آن بايد اجتماعي، مُد روز، پرانرژي، منعطف و باتناسب مي بود. به طور كلي بايد مشتري را قانع مي كرد كه بخشي از روزش را در اين منطقه بگذراند. از آنجا كه اين مجموعه، اولين فروشگاه خارج از شهر منطقه Rushden مي باشد، زيبايي شناسي جديد و متفاوتي در طراحي و ساخت آن به كار رفت. از مهم ترين نكات خلاصه طرح اين پروژه مي توان به نقشه كشي اصلي، گردش كار، طراحي نما و سردر، معماري داخلي، اصول نورپردازي، تعريف اصول طراحي معماري و مواد مصرفي هر بخش اشاره كرد.


هر دو شركت مسئول، پا به پاي يكديگر كار كردند تا هويت اين ساختمان را مطابق مُد روز تعريف كنند. به جاي مخفي كردن بخش هاي انباري و سوله اي مجتمع، آن را در مركز طراحي قرار دادند و عناصر صنعتي آن را با زيبايي شناسي ظريف تر و روشن تر متوازن كردند. وجود گل و گياه در هر گوشه مجتمع، باعث طراوت و شادابي محيط مي شود. براي اولين بار در اين منطقه، ساختماني طراحي شده كه سقف آن باز و در معرض ديد است. برند و امضاي سياه اين فروشگاه در ريل هاي سياه سقف، جلوه پرنور تري گرفته.

طراحي داخلي فروشگاه لوازم خواب
اين نوع طراحي سقف، نوعي پنجره سقفي به وجود آورده كه باعث جداسازي بخش هاي مختلف مجتمع شده و به حال و هواي معاصر داخل ساختمان مي افزايد. در سرتاسر فروشگاه از لامپ هاي LED استفاده شده كه در كاهش مصرف انرژي تاثير به سزايي دارد. سيستم سرمايشي و تهويه هواي ساختمان، استاندارد و مطابق با قوانين زيست محيطي طراحي شده. از حفره هاي مخصوص تهويه هوا كه روي ديوارها ايجاد شده، به عنوان يك عنصر معماري و دكوراسيون داخلي استفاده شده و به محيط بافت متفاوتي داده. اين ايده ثابت مي كند كه ابزارهاي كاربردي مي توانند زيبا هم باشند.


يكي ديگر از مزاياي سوراخ كردن ديوارها براي نصب سيستم تهويه، اين بود كه نيازي به كانال كشي سقف نبود. درنتيجه دست طراحان در ايجاد يك فضاي دلباز و بزرگ كاملا باز بود. يكي از شركاي شركت مسئول پروژه در توصيف روش كلي پيشبرد پروژه گفته: “فضاي داخل فروشگاه، واقعا سبك و دلباز است كه باتوجه به موقعيت جغرافيايي ساختمان و نزديكي آن به درياچه، كاملا تناسب دارد. سال گذشته، اين برند را در چين ارزيابي و توسعه داديم و براي گسترش آن در انگلستان واقعا هيجان داشتيم. به خصوص كه با شريك جديد خود وارد كار شديم و مي دانستيم كه با آينده نگري و طرز فكر آن ها مي توانيم يك مركز خريد مفرح و دلباز با طراحي داخلي مجتمع تجاري مدرن بسازيم”.

منبع : طراحي دكوراسيون داخلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۴۱:۳۷ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]


در دنياي طراحي دكوراسيون داخلي، تكرار و ازياد هرچيزي خيلي هم جالب نيست. اين قانون در مورد رنگ هم صدق مي كند. پر كردن هر اتاقي از يك رنگ تكراري، خالي از لطف و جذابيت است. هويت و خاص بودن هر فضايي معمولا از تضاد بين دو يا سه رنگ مختلف به دست مي آيد. اما افرادي هم هستند كه اصرار دارند كل اتاق نشيمن خود را با يك رنگ تكراري شكل بدهند. براي اين افراد هم راهكارهاي جالبي داريم. ما بار ديگر شاهد مُد شدن نشيمن هاي مونوكروماتيك هستيم، و مانند خيلي از اتاق هاي خانه، اين رنگ هاي خنثي هستند مانند دكوراسيون منزل با رنگ سفيد كه در آن حكمراني مي كنند.

در اتاق نشيمن مونوكروماتيك، فقط از يك رنگ استفاده مي شود. نهايتا مي توانيد از تُن هاي مختلف همان رنگ براي تنوع استفاده كنيد. در اين اتاق ها هميشه عناصر تيره رنگ به چشم مي خورد. بعضي اوقات به هدف شخصي سازي دكوراسيون، مي توانيد از وسايل رنگي هم استفاده كنيد. حالا نوبت به محبوب ترين اتاق نشيمن مونوكروماتيك رسيده كه خودي نشان بدهد: دكوراسيون منزل با رنگ سفيد. درست است كه كمي طوسي روشن هم بين اكثر رنگ هاي سفيد ديده مي شود، اما اين كار فقط به خاطر جذاب تر كردن محيط است. پس تكيه بدهيد و از اين نمونه هاي زيبا لذت ببريد.
توازن بين تيره و روشن
سفيد تنها رنگي نيست كه در طراحي اين اتاق ها مجاز است. اما از آنجا كه يك ظاهر مدرن و آرامش بخش و دلنشين به محيط مي دهد، يكي از محبوب ترين رنگ ها در طراحي داخلي اتاق هاي عمومي به شمار مي رود. اگر در نشيمن مونوكروماتيك از رنگ هاي تند و غليظ استفاده كنيد، ظاهر آن به زودي كهنه شده و از آن همه رنگ خسته مي شويد. نهايتا شما مي مانيد و يك اتاق كسل كننده و بدريخت كه مثل سوزن توي چشمتان فرو مي رود و در اسرع وقت بايد تغيير دكوراسيون بدهد. اضافه كردن تنها يك لايه رنگ به نشيمن تماما سفيد، راهكاري كم هزينه و راحت است.
نشيمن معاصر يك آپارتمان در بنگالورو:

دكوراسيون منزل با رنگ سفيد يك خانه بازسازي شده در تورنتو:

يكي از مهم ترين نكات در طراحي نشيمن مونوكروماتيك، ايجاد تضاد است. استفاده از رنگ مشكي در جاي جاي نشيمن سفيد كمك بزرگي به اين كار مي كند. اين رنگ مشكي مي تواند متعلق به چند كوسن ساده، قاب پنجره متاليك يا حتي يك قالي راه راه سياه و سفيد باشد. اما فراموش نكنيد كه مرز بين يك نشيمن مونوكروماتيك كاملا سفيد و يك نشيمن مينيمالِ سياه و سفيد از مو هم باريك تر است. در هر صورت بايد يك عنصر تيره رنگ در اتاق وجود داشته باشد كه چشم بيننده را به طرف خود بكشاند.
يك نشيمن مينيمال و يكسره با ديوار تاكيدي بتني:

اتاق نشيمن پوليش شده يك خانه زيرشيرواني با شومينه خيره كننده:

قالي كف اتاق، كمي رنگ زرد به اين نشيمن كاملا سفيد اضافه مي كند:

اين نشيمن فوق مينيمال و سفيد، جادوي طراحي مونوكروماتيك محسوب مي شود:

استفاده از تضاد بافتي
وقتي با محدوديت هاي طراحي مونوكروماتيك و دكوراسيون منزل با رنگ سفيد روبرو مي شويد، بهترين دوست شما تضاد بافت ها خواهد بود. به جاي اينكه به انواع متضاد سفيد در محيط اضافه كنيد، از مواد مختلف و پرداخت هاي متنوع استفاده كنيد تا اتاق جذاب تري به دست بياوريد. دكورهاي چوبي، لوازم تزئيني و ديوارهاي تاكيدي گرماي محيط را افزايش مي دهند، اما ديوار و كفپوش هاي بتني ظاهري خشك و سرد دارند. ديوار آجري مي تواند كمي رنگ نارنجي و قرمز به نشيمن تمام سفيد شما اضافه كند، اما از ظاهر مونوكروماتيك و خيره كننده آن چيزي كم نمي كند.
يك نشيمن مدرن و صنعتي با تركيب رنگ مونوكروماتيك و ميز عسلي چرخدار:

نشيمني شيك و كوچك با دكوراسيون منزل با رنگ سفيد و پس زمينه طوسي روشن:

نشيمن كوچك و سفيد يك آپارتمان نيويوركي با ديوار آجري:

اين هم يك آپارتمان شيك و مُد روز با طراحي مونوكروماتيك در لهستان:

فضاهاي مدرن و اسكانديناويايي
تبديل فضاي اسكانديناويايي و مدرن به فضاي مونوكروماتيك، زحمت زيادي ندارد. ظاهرا براي افرادي كه به دنبال دكوراسيون منزل با رنگ سفيد و مونوكروماتيك هستند، راحت ترين سبك ممكن است. اغلب فضاهاي اسكانديناويايي، مينيمال هستند، پس زمينه سفيد دارند، عاري از هرگونه رنگ روشن بوده و بسيار پرنور هستند. با حذف هرگونه وسايل اضافي و جايگزين كردن دكورهاي سفيد به جاي دكورهاي رنگي، و البته دست نخورده ماندن دكورهاي چوبي و گياهان آپارتماني، به سبك مورد نظرتان مي رسيد. اگر با حجم زيادي از رنگ سفيد مخالف هستيد، مي توانيد از انواع طوسي روشن استفاده كنيد، چون از نظر زيبايي شناسي نقش سفيد تيره را بازي مي كنند.
همه نشيمن هاي اسكانديناويايي و مدرن، فضاي مونوكروماتيك دارند:

اتاق نشيمن سبك اسكانديناويايي با دو رنگ سفيد و طوسي روشن:

طراحي دكوراسيون اتاق نشيمن زير، نمونه اي بارزي از توازن عالي بين سياه و سفيد مي باشد:

يك نشيمن اسكانديناويايي زيبا و سفيد:

يك سورپرايز رنگي!
آيا شما هم از آن دسته افرادي هستيد كه نمي توانند در مقابل رنگ هاي تند و روشن مقاومت كنند؟ راه هاي زيادي براي رسيدن به اين خواسته شما وجود دارد، حتي اگر دلتان بخواهد جذابيت بصري تركيب بندي مونوكروماتيك محيط را حفظ كنيد. كتاب هايي كه در جاي حساب شده اي چيده شده اند، گل، يك چراغ زميني سياه و طلايي با طراحي عجيب، چند صندلي دسته دار بزرگ قرمز يا بنفش، يا حتي يك قاب آينه ساده و رنگي در اين راه به شما كمك مي كنند. فضاي نشيمن، دست شما را در زمينه اضافه كردن وسايل رنگي كاملا باز مي گذارد. باز هم تاكيد مي كنيم كه “هرچه كمتر، بهتر”. اين قانون را فراموش نكنيد. يادتان باشد كه هدف شما در اينجا، اين است كه بدون خدشه دار كردن ظاهر مونوكروماتيك، يك دكوراسيون فوق العاده و حيرت انگيز به وجود بياوريد.
در اين نشيمن اسكانديناويايي، اين كتاب ها هستند كه به فضا رنگ مي دهند:

براي ايجاد تنوع در يك نشيمن مونوكروماتيك، لوازم دكوري و تاكيدي و چراغ ها را عوض كنيد:

يك نشيمن شيك و مونوكروماتيك با دكوراسيون سفيد و چند دكور بنفش:


منبع : بازسازي ساختمان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۵۱:۲۹ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

راه هاي خلاقانه زيادي براي نصب انواع آبنما و بركه براي باغ وجود دارد، طراحي آن هم مي تواند مدرن، سنتي يا كاملا طبيعي باشد. اصلا چرا باغچه خود را به داشتن يك آب نما محدود كنيد؟ اگر به باغ هاي عمومي معروف دنيا نگاه كنيد مي بينيد كه نه تنها خودشان را به يك آب نما محدود نكرده اند بلكه روش هاي مختلفي براي استفاده از آب دارند.


با يك انتخاب ساده شروع كنيد. خيلي از ما فضاي كافي براي ساخت يك حوض يا درياچه را نداريم پس چرا با يك حوضچه مخصوص پرنده شروع نكنيم؟ يك حوض زيبا كه نقطه كانوني محوطه سازي باغچه تان مي شود. آن را جايي نصب كنيد كه از پنجره هاي خانه قابل ديدن باشد، تماشاي رفت و آمد پرنده ها بي نهايت لذتبخش است.


نيازي به حفاري نداريد. براي نصب هر آبنمايي نياز به حفاري عميق نيست. يك آبنماي ساده مثل نمونه زير، علاوه بر پخش صداي لطيف آب در فضا، مجسمه اي زيبا را هم در خود جاي داده. فقط به يك پمپ برقي نياز داريد كه داخل آبنما مخفي مي شود. يا اگر دنبال راه ساده تري مي گرديد، مي توانيد يك آبنماي خورشيدي تهيه كنيد كه در بسياري از باغ هاي بزرگ استفاده مي شود.


خود را براي ريلكس شدن آماده كنيد. آب چه روان باشد چه راكد، همه مي خواهند آن را لمس كنند. همه دوست دارند دستشان را زير آب بگيرند و با آن بازي كنند، يا انگشتان خود را در آن فرو كنند و لرزه ايجاد كنند. پس فكر بدي نيست كه يك آبنما در نزديكي يا توي فضاي نشيمن بيروني خانه تان نصب كنيد، درست مثل تصوير زير. انعكاس، صدا و حس آن انرژي خاصي به فضا مي دهد. آب از آبنما به داخل استخر سرازير مي شود، و تبخيري كه از استخر صورت مي گيرد به خنك شدن محيط در روزهاي گرم تابستان كمك مي كند.


شيرجه بزنيد. شايد شما هم دوست داريد در باغ خود شنا كنيد اما از استخر آبي رنگي كه با مواد شيميايي رنگ شده خوشتان نيايد. چرا به فكر يك استخر طبيعي نيستيد؟ نمونه اي كه در زير مي بينيد مستطيل است اما شما مي توانيد با سنگ هاي درشت، منظره اي طبيعي تر درست كنيد. در اعماق مختلف چنين استخري بايد گياهان اكسيژن زا بكاريد، گياهان آبي مثل ني و نيلوفر آبي. اين گياهان از باكتري هاي مضر تغذيه مي كنند، آلودگي را از آب گرفته و از رشد جلبك دريايي جلوگيري مي كنند. نتيجه اين كار يك استخر زيباست كه براي شما و محيط زيست مفيد است.


حوض كوچك تري در نظر بگيريد. يك استخر كوچك هم مي تواند هيجان انگيز باشد. زدن پل يا يك راه سنگي روي حوض، شما را تشويق مي كند كه روي آن راه برويد يا روي آن بايستيد و به اعماق آب خيره شويد. اگر مي خواهيد راه سنگي را شناور جلوه بدهيد، پايه آن ها و سطح داخلي استخر را بتونه مشكي كنيد، درست مثل تصوير زير. با اين كار يك انعكاس بي نظير به دست مي آيد چون نمي توانيد عمق داخل آب را ببينيد.

با صداي آب بازي كنيد. قبل از ديدن آبنماي يك باغ، صداي آن را مي شنويد، مگراينكه آب كاملا راكد باشد. پس بد نيست علاوه بر ظاهر آبنما، به فكر صداي آن هم باشيد. برخي از آبنماهاي باغ هاي معروف Villa d’Este در ايتاليا، قابليت پخش موزيك هم دارند. شايد چنين خاصيتي براي شما بلندپروازانه باشد اما صداهايي هم هستند كه به راحتي قابل پخش هستند مثل طنين دنگ دنگ كردن، شرشر شديد، شلپ شلپ كردن آرام يا ريزش ساده آب. به همين دليل است كه در زبان انگليسي كلمات بسياري براي توصيف صداي آب وجود دارد. تفاوت اين صداها از ارتفاع يا شكل آب نشات مي گيرد، اينكه به شكل يك صفحه مي ريزد، يا از روي صخره سرازير مي شود، يا فواره مي كند. قدرت پمپي كه براي چرخش آن نصب كرده ايد هم در توليد صدا موثر است. پس دفعه بعدي كه چشمتان به يك آبنما مي افتد، به صداي آن هم توجه كنيد.

باران را ذخيره كنيد. در طبيعت، باران توي چاله ها و گودال هاي مختلف ذخيره مي شود و به آرامي جذب زمين مي شود، سپس وارد جريان رود و رودخانه ها مي شود. وقتي در مناطق شهري باران مي بارد، آب از روي سطوح سخت وارد لوله و آبگيرهاي شهري مي شود و سپس به جريان رودخانه ها مي پيوندد. اين اتفاق در مناطق بسته منجر به سيل مي شود. اگر آب باران را به يك نقطه كم ارتفاع در باغ (باغ باران) هدايت كنيد، در آنجا به آرامي جذب خاك شده و وارد آب هاي زيرزميني مي شود. باغ باران، نوعي آبنماي موقت است كه باعث شادابي باغ پس از بارش باران مي شود.

تصويري از چشم انداز ثبت كنيد. آب راكد مثل آينه مي ماند، تصوير آسمان و درختان اطراف، يا گياهان و ساختمان ها را منعكس مي كند. صفا و آرامشي به ارمغان مي آورد كه قابل توصيف نيست. تماشاي تصوير پرندگان، ابرها يا لرزشي كه وزش باد روي آب ايجاد مي كند بسيار چشم نواز و آرامش بخش است.
با يك استخر كوچك و رسمي، يا يك استخر طبيعي و بزرگ مثل نمونه زير هم مي توان به اين احساس رسيد. ديواره ها يا كف استخر بايد تيره باشد تا نتوانيد ته آن را ببينيد. در اين صورت بهترين انعكاس ايجاد مي شود و حس مي كنيد عمق آب بي نهايت است.

با طبيعت آشتي كنيد. حوض باغ، بهشت جانوران است. جانوراني مثل غورباقه، سمندر آبي، حلزون آبي، سنجاقك و غيره. حوض پر از آب، محل حمام كردن و رفع تشنگي پرندگان است. سطح خيس اطراف آن هم جايي است كه زنبورعسل از آن آب مي نوشد. تجمع حيوانات و جانوران در يك نقطه، باعث جست و خيز كودكان در آن محيط مي شود و مي تواند آن ها را به طبيعت و علم علاقه مند كند. البته امنيت از هر چيزي مهم تر است پس قبل از هر اقدامي، به اين نكته توجه كنيد.


آب را به جريان بياندازيد. يكي از پرانرژي ترين عناصر يك باغ، رود است. در ذهنيت ما، رود از يك جايي سرچشمه گرفته و به طرف مقصد نهايي اش در دوردست ها حركت مي كند، مثل يك درياچه يا رودخانه. همچنين مي تواند مثل يك نخ رابط در سرتاسر باغ عمل كند. اگر چندين راه سنگي يا پل روي آن بزنيد و را¬ه¬آب هوشمندانه اي برايش طراحي كنيد، مي تواند باغ شما را بزرگ تر از چيزي كه هست نشان دهد. طوري طراحي كنيد كه عرض آن در همه نقاط يك اندازه نباشد و آبشارهاي متنوعي داشته باشد. در يك نقطه عريض و آرام بوده و در جاي ديگر خروشان و ناآرام. در اين صورت يك ريسمان ثابت و تكراري، به هر نقطه از باغ هويت متفاوتي مي دهد.

منبع : آبنما و بركه براي باغ


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۳۷:۴۲ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

بازسازي ساختمان تجاري اداري  مزاياي بسياري دارد اما نياز به برنامه ريزي زيادي هم دارد. اگر قصد بازسازي ساختمان را داريد، مطلب زير را مطالعه كنيد تا مطمئن شويد كه پروژه شما شروع خوبي خواهد داشت.
۱-ابتدا بودجه خود را تعيين كنيد.
اگر از ابتداي كار بدانيد چقدر سرمايه موجود براي اين كار داريد، از سردردهاي بسياري نجات خواهيد يافت. در اين مرحله است كه بايد مشخص كنيد براي هر كاري چقدر مي خواهيد هزينه كنيد. از بروز هزينه هاي غيرمنتظره هم نبايد بترسيد. قانون اول اين بخش مي گويد بايد ده درصد كل مبلغ را به اتفاقات و هزينه هاي غيرقابل پيش بيني و اجتناب ناپذير كه سد راه شما مي شوند، اختصاص بدهيد.
۲- مجوز و آيين نامه هاي ملزوم را اخذ كنيد.
هيچ ساختماني بدون مجوز ساخته نمي شود. پس اين مورد يكي از اولين اقداماتي است كه بايد صورت پذيرد. همچنين بد نيست با قوانين و مقرراتي كه بايد از آن ها پيروي كنيد هم آشنا شويد. وقتي با استانداردهاي پلكان مسطح معلولين، امنيت احتراق، استحكام ساختمان و غيره آشنا باشيد، كار طراحي پلان و نقشه كشي ساختمان راحت تر مي شود.
۳- براي طراحي نقشه ساختمان ، از يك فرد حرفه اي و معتمد استفاده كنيد.
نبايد اولين پيمانكاري كه پيدا مي كنيد را استخدام كنيد. براي پروژه هاي دندانپزشكي يا كلنيك پزشكان، تصميم عاقلانه اين است كه از پيمانكاري استفاده كنيد كه در اين زمينه تخصص و تجربه دارد. اين افراد مي توانند مقرراتي كه شايد شما از آن آگاه نباشيد را يادآوري و رعايت كنند و بهترين راهكارها را پيشنهاد مي كنند.
۴- يك برنامه زمانبندي معقولانه تنظيم كنيد.
هرچه مدت زمان تكميل يك پروژه بيشتر طول بكشد، هزينه بيشتري خواهد داشت. اما تعجيل در اتمام آن هم حركتي فاجعه بار است. وقتي مراحل اوليه پروژه را برنامه ريزي مي كنيد از سازنده خود بپرسيد براي تكميل پروسه ساخت چقدر زمان نياز دارند و مدت زمان بيشتري هم براي اصلاحات و وقايع غيرقابل پيش بيني در نظر بگيريد. در اين صورت بدون نگراني از عقب افتادن كار، در كمال آرامش مراحل را سر موعد تكميل مي كنيد.
۵- با داشتن قراردادي محكم، از ايجاد اختلاف جلوگيري كنيد.
با در نظر گرفتن تمامي اشخاص و طرفيني كه در يك پروژه ساخت و ساز عادي مشغول به كار خواهند بود، به طور حتم اختلافات ريزي به وجود خواهد آمد. علت وجود قرارداد همين است. قرارداد ايده آل عبارت است از سندي كه مسئوليت تمامي طرفين و نحوه عملكرد در صورت بروز اختلاف را در بر مي گيرد. وجود يك وكيل باتجربه در اين زمينه كمك بزرگي به تنظيم قرارداد مي كند.
منبع : بازسازي منزل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۱۳:۲۴ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

در تعريف ويلا مي توان به ساختمان هاي يك يا دو طبقه كه چهار طرف آن باز است و سقف شيب دار دارند اشاره كرد ويلا مكاني است كه براي اقامت كوتاه مدت يا دائم بكار گرفته مي شود ، جهت طراحي ويلا پيش از ارائه نقشه معماري مواردي از قبيل شرايط زمين ، شيب ، چشم انداز ، دسترسي ها همچنين تعداد اعضاي خانواده ، بازه سني ، تعداد طبقات و اتاق هاي مورد نياز مورد بررسي قرار مي گيرد در ادامه در مورد امكانات جانبي ويلا از قبيل جكوزي ، استخر ، سالن ورزش ، تراس ، شاه نشين و… بحث خواهد شد. پس از ارائه نقشه هاي مهندسي همچون معماري ، محاسبات سازه ، برق و مكانيك نوبت به تزئينات ساختمان مي رسد چرا كه زيبايي و روح يك ساختمان به نحوه آراستن آن است ، تزئينات ساختمان ويلايي را به طور كلي مي توان به سه دسته طراحي نماي ويلا ، محوطه سازي و دكوراسيون داخلي تقسيم كرد در طراحي نماي ويلا فرم سقف تاثير بسياري در شكل گيري نماي آن دارد همچنين سعي بر آن است كه از مصالحي استفاده شود كه حداكثر تطابق اقليمي را با منطقه داشته باشد معماري منظر يا محوطه سازي نيز شامل طراحي فضاي سبز ، مسيرهاي عبوري به سمت ساختمان ، آبنما ، آلاچيق ، بركه ، استخر و … است ، معماري داخلي يا دكوراسيون ويلا شامل طراحي سقف كاذب ، كف و ديوار ، آشپزخانه ، مبلمان و… مي باشد.در بخش دانستني ها مي تواند اطلاعات بيشتري زمينه طراحي ويلا ، دكوراسيون داخلي و نماي ساختمان كسب نماييد.
منبع : طراحي ويلا


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۳۸:۰۶ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

بازسازي دفتر كار

"اگر قصد بازسازي دفتر كارتان را داريد اين توصيه ها را بخوانيد"
چهره دفتر كارتان تكراري شده؟ مبل و صندلي ها ديگر راحتي قبل را ندارند، كاغذ ديواري اي كه زماني حس سرزندگي به همه مي داد اكنون كهنه و مندرس شده، حتي كفپوش هم بايد عوض شود. شايد مدتي است كه مي دانيد بايد دست به نوسازي بزنيد اما از قدم گذاشتن در اين راه مي ترسيد. چطور بايد شروع كنيد؟ چه مي شود اگر چيزي را در وسط راه فراموش كنيد؟ اين ها سوالات معمولي هستند. شانس در خانه شما را زده. ما ليستي از مراحل براي بازسازي دفتر كار تهيه كرديم كه نه تنها شما را براي اين كار آماده مي كند، بلكه تضمين مي دهد تجربه اي آسان و موفق خواهيد داشت.
۱-بي هوا دست به كار نشويد.
خيال پردازي درباره تعمير و تعويض همه وسايل كار راحتي است. همه وسايل قديمي را دور مي ريزيد و وسايل جديد را جايگزين مي كنيد. خب قبل از اينكه تصميم بگيريد كه همه چيز را بايد دور بريزيد و دست به تخريب طراحي داخلي فعلي بزنيد، كمي وقت بگذاريد و همه ابعاد دفتر كارتان را آناليز كنيد. اگر چيزي نياز به تعويض ندارد، به آن دست نزنيد. به نحوه استفاده از فضا هم دقت كنيد. اگر يك بخش از محيط شلوغ و به هم ريخته، و بخشي ديگر عريان به نظر مي رسد، سعي كنيد بين اين دو تعادلي ايجاد كنيد. فراموش نكنيد كه از همكارانتان هم نظر بخواهيد. شايد به چيزي كه از چشم شما پنهان مانده، توجه كرده باشند.
۲- خواسته هاي خود را خلاصه بندي كنيد.
براي شروع پروژه، آگاهي از اهداف آن نقطه خوبي است اما تنها مرحله خلاصه بندي مديريت پروژه محسوب نمي شود. درواقع اين مرحله شامل تحقيق و مطالعات زيادي مي شود مثل ارزيابي محل كار يا در نظر گرفتن ساختمان هاي آتي در صورت نقل مكان. در اين مرحله بايد نيازهاي تكنولوژيكي و فضاي نگهداري وسايل خود را تعيين كنيد.
۳- يك شركت بازسازي ساختمان خوب انتخاب كنيد.
اگر تنهايي دست به كار شويد، كار و استرس بيشتري را به جان خود مي خريد. پس چرا با جمع آوري يك تيم كاري حرفه اي، خودتان را از اين همه دردسر نجات ندهيد؟ مي توانيد از خدمات يك شركت تخصصي بازسازي بهره ببريد . طراحي دكوراسيون داخلي نيز اهميت به سزايي دارد زيرا شما هزينه زيادي براي بازسازي دفتر كار خود صرف مي كنيد پس چرا اين كار با نهايت زيبايي انجام نشود؟!

بازسازي دفتر كار
۴- بودجه خود را مشخص كنيد.
قبل از صرف هر هزينه اي، بايد يك آناليز هزينه انجام بدهيد. طراح شما بايد براساس فضاي دفتر كار، يك ليست دقيق از تك تك مراحل و موارد با تخمين هزينه تهيه و به شما ارائه كند. اين ليست به شما مي گويد كه چقدر هزينه خواهيد داشت و همچنين كمك مي كند راهكارهاي مقرون به صرفه پيدا كنيد.
۵- يك تم در نظر بگيريد.
اينجا بخش هيجان انگيز ماجراست. با انتخاب تم، دكوراسيون اداري شما از مندرس و كسل كننده به شگفت انگيز و جذاب تبديل مي شود. به محيطي آرامش بخش تمايل داريد يا هيجان انگيز؟ ظاهري كلاسيك مي خواهيد يا مدرن؟ هر هدفي كه داريد، فراموش نكنيد همكارانتان را هم در آن شريك كنيد و از نظرات آن ها استفاده كنيد. در طراحي دفتر كار خود به دنبال ايده باشيد. ببينيد بقيه افراد در دفتر كارشان از اين تم چطور استفاده كرده اند. با طراح دكوراسيون داخلي خود درباره تم مشورت كنيد. اين افراد مي توانند تصويري كلي از شكل نهايي چيزي كه مد نظر داريد ارائه كنند.
۶- از فضا نهايت استفاده را ببريد.
نحوه چيدمان و نظم وسايل دفتر كار شما، در كارآمد بودن فضا تاثير به سزايي دارد. به غير از چيدمان طراحي، بايد از مقررات قانوني طراحي داخلي ساختمان آگاه باشيد و اطمينان حاصل كنيد كه بازسازي دفتر كار شما با اين استانداردها تناقضي ندارد. احتمال نياز آتي به كابل كشي ارتباطي و فضاي كافي براي رشد بالقوه را هم بايد در نظر بگيريد.
۷- اثاثيه، نكته اي كليدي است.
مبلمان و اثاثيه داخلي چيزي است كه نهايتا كل اين پروژه را به هم متصل مي كند. ست كردن آن ها با تم اهميت زيادي دارد اما انتخاب محصول مرغوب و قابل اعتماد هم حياتي است. به محصولات آشنا اعتماد كنيد. مي توانيد به گالري و حراج هاي سوله اي برويد تا قبل از خريد محصول را امتحان كنيد. اگر مي خواهيد طرفدار محيط زيست باشيد، تجهيزاتي بخريد كه در مصرف انرژي بهينه هستند. پنجره هاي دو جداره، مصرف برق و گرمايش/سرمايش را كاهش مي دهند.
حالا كه با تك تك مراحل پروسه بازسازي طراحي دفتر كار آشنا شديد، آماده شروع اين سفر هيجان انگيز به سوي محيط كاري بهتر و جديد هستيد و مي توانيد از خدمات گروه بازسازي ساختمان پاراكس استفاده نماييد.

منبع : بازسازي منزل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۱۸:۱۸ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

دكوراسيون داخلي به سبك روستايي

“۱۱ دليل براي زندگي در خانه كاهگِلي”
در سال هاي نه چندان دور يك خانه كاهگلي ساختم و اطرافيان از هر فرصتي براي ارتباط دادن آن به داستان شنگول و منگول و حبه انگور استفاده مي كردند و مي خنديدند. وقتي از زمان كودكي تنها خاطره اي كه در ذهن ما مانده آن بز بينوا و زبان بسته است، خانه كاهگلي براي ما تبديل به يك چهارديواري شل و وارفته مي شود كه توسط يك گرگ گنده و بدجنس خراب مي شود. اما حالا ما طرفداران كاه ديگر بزرگ شده ايم، و از آنجا كه پشت در خانه هيچكس گرگي وجود ندارد، دلايل قانع كننده زيادي براي زندگي در خانه كاهگلي داريم!

دكوراسيون داخلي به سبك روستايي

۱-گرم است. در يك روز سرد و سوزناك، مي توانيد در خانه كاهگلي خود گرم و نرم بمانيد. يك بسته كاه متوسط درجه R-value بالايي دارد (ميزان عايق بندي) و اين ميزان با توجه به ضخامت بسته كاه بيشتر مي شود. در مقايسه با ديگر مصالح ساختماني بالاترين ميزان عايق بندي را دارد و همچنين كلفت ترين ديوار را نيز مي سازد. اين آمار را معماري به نام جيمي برنان داده كه طراحي چندين خانه كاهي را به عهده داشته.
۲-خنك است. خانه كاهي نه تنها ظاهري جالب دارد، بلكه در روزهاي داغ تابستاني بسيار خنك مي ماند.
۳-در مصرف انرژي صرفه جويي مي كند. اين ويژگي خانه كاهي را به خانه اي مقاوم تبديل مي كند كه در مصرف انرژي هم صرفه جويي مي كند. از ۲ سال پيش كه ساخت خانه كاهگلي ما تمام شد و به آن اسباب كشي كرديم ديگر قبض برق نداريم، و اعتبار زيادي از سازمان برق نصيب ما شده، يك چرخش دلپذير. البته در اين زمينه كاه تنها بخشي از مسئوليت را به عهده دارد. فاكتورهاي ديگري هم نقش دارند مثل استفاده از تابع خورشيدي، منبع گرمايش، شيشه ۲ جداره و انرژي خورشيدي. برنان مي گويد : زمان طراحي دكوراسيون داخلي از اصول تابع خورشيدي پيروي مي كنم، يعني پنجره ها، منبع حرارت و عايق بندي را نسبت به منطقه آب و هوايي خانه، در بهترين نقاط ممكن خانه قرار مي دهم. در خانه كاهي به دليل ضخامت ديوارها تعداد ديوارهاي پنجره دار بيشتر مي شود، اين المان را در شرق، غرب و جنوب ساختمان به كار مي برم و شمال آن را خالي مي گذارم، ديوارهاي سمت شمال قاب بندي معمولي دارند، از شيشه تشكيل شده اند و سايه آن ها كنترل شده است.
۴-طبيعي است. يكي ديگر از ويژگي هاي مثبت كاه طبيعي بودن آن است، يعني در كارخانه توليد نشده. به همين دليل حاوي مواد سمي نيست و پس از گچكاري، از باقي مصالح ساختماني قابل تنفس تر است.

 

۵-به انرژي كمي نياز دارد. اين ويژگي بستگي به محل تهيه كاه و نحوه توليد آن ها دارد. واقعيت اين است كه در كشوري مثل استراليا، اگر در منطقه اي زندگي نكنيد كه كاه محصول فرعي آنجا باشد، بايد آن را از جاي ديگري فراهم كنيد. من كاه مورد نياز ساخت خانه ام را از منطقه اي ۵۰۰ كيلومتر دورتر آوردم. يعني براي انتقال آن به انرژي نياز بود، اما در مقايسه با ديگر مصالح مثل آجر انرژي ناچيزي است. اگر كاهي كه استفاده مي كنيد جزء زباله توليدي كشاورزي باشد مقاومت آن حتي بيشتر هم مي شود. كاهي كه براي ساخت خانه مصرف مي شود بايد ميزان رطوبت كمي داشته باشد پس به اين فاكتور توجه كنيد. به اين دليل است كه كاه برنج توصيه مي شود.
۶-حس خوبي دارد. جدا از مزاياي بي شماري كه خانه هاي كاهگلي دارند، صاحبان آن ها اغلب موارد گزارش مي دهند كه خانه هايشان حس خيلي خوبي دارد. محيطي ايجاد مي شود كه معمولا در خانه هاي معمولي يافت نمي شود. حس محيط كاهگلي شبيه وقتي است كه در شبي سرد يك پتو روي شانه هاي خود مي اندازيد. اين تمثيل به خوبي حس غيرمعمولِ بودن در خانه كاهگلي را منتقل مي كند.
۷-ظاهر زيبايي دارد. در كنار حس گرم و نرم بودن، خانه كاهگلي ظاهري بسيار متفاوت از خانه هاي ساخته شده با مصالح معمولي دارد. ديوارهاي پوشيده از گچ و شومينه اي كه در تصوير زير مي بينيد از خاك رس قرمزي ساخته شده اند كه در محل ساخت اين خانه يافت شده.

 

شايد اكثر ما خانه هاي كاهگلي را روستايي و نامرسوم تصور كنيم، اما ميزان اين ظاهر به خواست شما بستگي دارد. گچكاري روي آن مي تواند طبيعي و زمخت باشد، يا بسيار صاف و لطيف. بستگي به ظاهري كه مي خواهيد و زماني كه داريد دارد. اگر براي صاف كردن كاه به قدر كافي زمان صرف كنيد و گچكاري را تا حد ممكن ظريف انجام بدهيد، مي توانيد از كاه ظاهري براق و شيك دربياوريد.

 

۸-مي توانيد رنگ مورد نظرتان را انتخاب كنيد. رنگ نهايي ديوار كاهي قابل تغيير است. با اينكه اغلب خانه هاي كاهگلي كِرِم رنگ يا رنگ هاي طبيعي شبيه آن دارند، شما مي توانيد به گچكار خود بگوييد مقداري از رنگ مورد علاقه تان را نيز مخلوط كند. به طور مثال اين آبي روشن از ديگر خانه هاي كاهگلي متفاوت است اما همچنان ظاهري طبيعي دارد.

۹-مي تواند گوشه هاي مخفي و شكاف هاي متعدد داشته باشد. مي توانيد در ديوارهاي كلفتي كه نتيجه استفاده از كاه هستند طاقچه هاي كوچك و طبيعي براي نمايش لوازم تزئيني داشته باشيد.

 

۱۰- مي تواند پنجره هاي عميق و زيبا داشته باشد. در خانه كاهگلي امكان ساخت پنجره هاي تورفته طاقچه اي وجود دارد كه ظاهر خانه را متمايز مي كنند.

 

۱۱- سكوت و آرامش فراهم مي كند. ويژگي عايق بندي خانه كاهگلي، محيط را به شدت ساكت و آرام مي كند به خصوص اگر ديگر عايق بندي ها نظير شيشه ۲ جداره هم اعمال شود.
توصيه هاي تخصصي : بسياري از خانه هاي كاهگلي توسط صاحبان خانه و با كمك دوستان و اطرافيان ساخته مي شود، كه كاري جالب است و شوق و هيجان را نشان مي دهد. اگرچه مانند تمام ساخت و سازهاي ديگر، بهتر است براي اضافه كردن المان هاي ضروري و حياتي ساختمان از يك متخصص كمك بگيريد. برنان مي گويد : من متوجه شده ام كه نصب كاهگل نياز به پيمانكار حرفه اي دارد، يا اينكه حداقل در مراحل حياتي و حساس ساخت و ساز از تجهيزات و توصيه هاي آن ها كمك گرفته شود. در زير كاهگل مي توانيد ساختماني استاندارد بسازيد تا عايق بندي گرما و رطوبت رعايت شود، اما از طبقه اول به بعد يك پيمانكار مي تواند در قاب بندي كف و سقف، نصب كاهگل و فشار وارده به آن ها شما را راهنمايي كند. تمام افراد متخصص در اين زمينه از همكاري نزديك با صاحبان خانه خوشحال مي شوند، همانطور كه تمام افرادي كه كاهگل را انتخاب مي كنند دوست دارند در ساخت و ساز شريك باشند. در استراليا كاهگل يك متد جايگزين در چهارچوب ساخت و ساز است پس حضور يك مهندس يا متخصص براي اخذ مجوز و تاييديه نهايي لازم است.
گچكاري نهايي بايد آهك يا خاك باشد، بهتر است تا حد ممكن هوا را نفوذ بدهد چون براي كاهش رطوبت كاهگل ضروري است. توصيه مي شود كه لبه پشت بام عريض و جلوآمده باشد تا از ديوار در مقابل تغييرات آب و هوا محافظت كند. به جزئيات پنجره ها دقت كنيد، به بالا و پايين ديوارها، اين مسائل را قبل از شروع كار حل و فصل كنيد. هر مرحله از ساخت خانه، يك قدم به سوي نتيجه نهايي است كه مي خواهيد.
منبع : طراحي دكوراسيون داخلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۱۷:۰۴ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

“كم هزينه و جزئي ترين تغييرات در خانه با بيشترين تاثير ممكن”

موثرترين كاري كه مي توانيد براي بازسازي ساختمان با كمترين هزينه انجام دهيد چيست؟ ما با متخصصين مشورت كرديم و كم هزينه ترين تغييراتي كه مي توانند بيشترين تاثير را در بازسازي ساختمان داشته باشند را پرس و جو كرديم. از جزئي ترين تغييرات تا اساسي ترين تحولات ساختاري گرفته، همه پاسخ ها را در اختيار شما مي گذاريم.
بازسازي ساختمان با كمترين هزينه
كفپوش ساختمان را تغيير دهيد.
فرش هاي كهنه و مندرس از دور خارج شده. مي توانيد ار پاركت لمينت كه قيمت مناسبي هم دارد استفاده كنيد
سقف را رنگ آميزي كنيد.
رنگ آميزي به گفته متخصصين، تاثير بسياري دارد. اگر سقف ساختمان تان رطوبت مي دهد. ابتدا اشكالات آن را بر طرف كنيد سپس اقدام به رنگ آميزي كنيد
اتاق هاي نشيمن و خانوادگي را سر و سامان بدهيد.
مدير يك شركت طراحي داخلي در ملبورن مي گويد اتاق نشيمن تاريك و از مد افتاده حس خفگي به شما مي دهد. راه حل آن اين است كه از پيمانكار خود بپرسيد آيا امكان حذف ديوارهاي غيرحامل هست تا بتوانيد سالن نشيمن را دلباز كنيد. زيرا نتيجه آن، تاثيري باورنكردني روي نحوه زندگي شما خواهد گذاشت.
يك اتاق اضافه كنيد.
زماني كه قصد فروش خانه را داشته باشيد، اتاق خواب اضافي ويژگي بزرگ و مهمي محسوب مي شود. اين اتاق اضافي مي تواند در زيرشيرواني باشد، مي توانيد اتاق هاي موجود را كمي دست كاري كرده و يك اتاق ديگر اضافه كنيد، يا براساس نوع ساختمان در پشت يا زير آن اضافه كنيد.
مدير يك شركت ساختماني در سيدني عقيده دارد نماي ساختمان و ظاهر اوليه آن خيلي مهم است. او توصيه مي كند باغچه جلوي خانه زيبا و چشم نواز باشد و ورودي جلوي خانه تميز و مرتب. او همچنين عقيده دارد كه سر و سامان دادن جزئي به باغچه جلوي خانه و ورودي جلويي، نماي ساختمان را به كلي تغيير داده و زيبايي آن را چند برابر مي كند.
رنگ و قطعات جانبي را نو كنيد.
با كمي رنگ مي توان يك فضاي دل مرده و كهنه را متحول كرد. ديوارهاي داخلي و سقف را دوباره رنگ كنيد، چراغ و دسته و دستگيره درب و قفسه ها را هم عوض كنيد. اين كار با هزينه بسيار كم، ظاهر محيط را متحول مي كند. منبع: بازسازي منزل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۴۶:۳۱ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

"اين ايده هاي شيك دكوراسيون را به خاطر بسپاريد"

وقتي به عكس اتاق و فضاهاي زيبا نگاه مي كنيد، پيش خود مي گوييد : اگر من هم چنين پولي داشتم مي توانستم چنين اتاق خواب يا نشيمن زيبايي طراحي كنم. اما يك بودجه بي انتها، ضمانت يك اتاق شيك و زيبا نيست. شما براي داشتن فضايي صميمي و دنج و دلپذير، نيازي به سرمايه هنگفت نداريد. طراحان داخلي كتاب خود را به 6 سبك طراحي سفارشي، روستايي، مدرن و سنتي تقسيم كرده اند و در اين كتاب مطالب مورد استفاده در هر سبك را شرح مي دهند. ما برخي از اين ايده هاي طراحي و كار آن ها را انتخاب كرديم. شايد بعضي از آن ها براي شما مفيد بوده و در پروژه بعدي از آن استفاده كنيد.


ناگذرا بودن. براي ساخت يك اتاق با جو ناگذرا، طراحان از ابزارهايي متعلق به 3 دوره زماني گذشته، حال و آينده استفاده مي كنند. تركيب به اين شكل است :
-لوازم عتيقه بخش اصلي هستند.
-1 يا 2 وسيله متعلق به اواسط قرن بيستم كه فضا را شادتر و جديدتر كند.
-يك وسيله كلاسيك معاصر كه به دقت انتخاب شده باشد، يك وسيله تعجب آور اما نه مد روز. چيزي كه حس به روز بودن را كامل منتقل كند.
در اين اتاق طبقه دوم خانه اي با سبك روستايي، يك تابلوي نقاشي بيش از حد بزرگ اثر Hugo Guinness بالاي ميز كشوي سوئدي رنگ شده كوچكي نصب شده. اين تناسب روي معاصر بودن اثر هنري تاكيد كرده و خانه قديمي را به روز و جديد نشان مي دهد.
دكوراسيون سبز

در اين كتاب گفته شده : "ما طراحان، دكوراسيون داخلي را فقط در تركيب مي بينيم. سبك و مدل يك اتاق يا خانه، از جفت كردن ها، تركيب ها، تزئينات و جزئيات سرچشمه مي گيرد. انتخاب هاي غيرمنتظره در تناسب، جنس يا محل نصب، استفاده از يك رنگ يا پرداخت گري غيرمعمول، مي تواند چشم را خيره و زمان را متوقف كند". لوازم، طرح و شكل اتاق نشيمن اين خانه نيويوركي را، رنگ و كيفيت دست ساز متحد كرده. كاغذ ديواري شبيه به آب رنگ باعث شده صندلي دست دوز و قالي پشمي دست دوز هماهنگي خوبي پيدا كنند. ميز درام برنجي پوليش شده و مشعل ايجاد تضاد مي كنند.

دكوراسيون داخلي خانه
طراحي پالايش شده. نويسندگان اين كتاب مي گويند : "فضاهاي پالايش شده هم مي توانند مانند فضاهاي مدرن ساده و خلوت باشند اما تفاوت هاي ريزي دارند. طراحي پالايشي كمي حسي تر، مجلل تر و پر رنگ و لعاب تر تركيب شده. هندسه واضحي دارند اما كمي نرم و لطيف تر ولي همچنان دقيق". اين فضاها هم مي توانند سنتي باشند. تعادل بين المان هاي اتاق است كه تعيين مي كند سبك دكوراسيون داخلي آن بيشتر به مدرن نزديك است يا سنتي. در اين تصوير زرد ليمويي و نارنجي گل هميشه بهار، پالت رنگ خنثي اين اتاق نشيمن مجلل را مثل آفتاب گرم و روشن كرده. رنگ سفيد ديوارها، گچ پوليش شده است.

اتاق نشيمن مجلل
در راهروي ورودي اين خانه در فلوريدا، يك جفت قالي عتيقه و گلدان هاي درخت انجير، به حس شكوه و عظمت دامن مي زنند. چراغ هاي آويز گچي و پوسته صدف روي كشوي دست راست، بين اجزا ارتباط ايجاد مي كنند.

دكوراسيون راهرو

ديوارهاي اين اتاق مطالعه با كتان پوشيده شده، درزهاي آن با روبان هاي grosgrain سر هلالي گرفته شده. فلزات پرده ها به صورت سفارشي ساخته شده و برش آن ها به جاي زينتي، كاملا ساده است كه به نحوي رسميت پرده ها را جبران مي كند.

201459872011111-10
صميميت روستايي. دكوراسيون داخلي روستايي، زيبايي سادگي زمان هاي قديم و لذت هاي كوچك را جشن مي گيرد. نويسنده ها عقيده دارند مردم بلافاصله چكمه هاي لاستيكي، چيدن سيب با جليقه هايي از جنس زيرانداز، اسب و اسب سواري را تصور مي كنند، يا تصاوير منطقه اي ساحلي با تمام اين خصوصيات. دوست دارند اين تصور را زنده كنند، مي خواهند اتاقشان به اين چشم اندازه ايده آل برسد، اما به صورتي منحصر به فرد و واقعي. در نتيجه دكوراسيون چنين محيطي شبيه به لحظه اي شكار شده در خاطره مي شود، كه منبع اصلي نوستالژي است. اين كار گذر زمان را كند مي كند، كه براي خيلي ها معناي اصلي زندگي در محيطي به سبك روستايي است. لوازمي كه معمولا در هر دكوراسيون روستايي به چشم مي خورند عبارت هستند از : لوازم پوشيده شده در روبالشي، لوازم پوشيده شده در گليم، مبلمان تركه اي، قالي هاي سيزال، نرده هاي فلزي كه به شكل مورد نظر درآمده اند و ديگر لوازم پرده و كركره. اتاق خوابي كه در تصوير زير مي بينيد نمونه معمول دكوراسيون اتاق خواب روستايي است : ملحفه، تخت فولادي، لوازم چوبي رنگ شده، تصوير گياه و درخت شناسي. جفت كردن رنگ هاي غيرمنتظره و بالش دست دوز سبك معاصر، المان هاي جديدي در چنين محيطي هستند.

201459872011111-1

مدرن لوكس. دكوراسيون داخلي مدرن براي افراد مختلف، معاني مختلفي دارد. در اين كتاب چنين ويژگي هايي را شامل مي شود : نقاشي سياه يكدست، هندسه دقيق، لبه هاي تند و دقيق، شجاعت و گرافيك واضح، رعايت لطافت در برخي نقاط، منحني هاي ظريف، جزئيات لوكس، وسيله اي كاملا جديد و مد روز. ميز غذاخوري كه در تصوير اتاق زير ديده مي شود، از چوب بازيافتي تهيه شده. ديوار تيره پشت شومينه پس زمينه اي عالي براي آثار هنري و آينه عتيقه ايتاليايي آفتاب سوخته است. شناور بودن شومينه، حس صميميت و تمركز ايجاد مي كند.

دكوراسيون پذيرايي و شومينه

المان هاي نارنجي، روستايي و لطيفي در اين فضاي تشكيل شده از لامپ ساخته شده از چوب آب آورده مطلا، در كمد حكاكي شده با دست و آينه سنگ چيني با قاب كريستالي، به خوبي با هم تركيب شده اند.

كنسول

به سنت احترام بگذاريد. از نظر نويسندگان اين كتاب، لوازم عتيقه جزئي جدانشدني از طراحي داخلي سنتي است. عتيقه خاطرات و احساسات عميقي را به ياد انسان مي آورند، فضا را قديمي جلوه مي دهند و به آن قاب كلي و اتمسفر مي دهند. اتاق را آشنا جلوه مي دهند، آرامش تصويري و احساسي در وسايل و چيدمان وجود دارد كه ثابت شده، واقعي و قابل اعتماد است. در اين آشپزخانه كه غذاخوري هم محسوب مي شود، يك اتاق نشيمن مجاور و صندلي هاي راحتي دارد. ميز شكار بيضي شكل انگليسي (معمولا براي صرف صبحانه بعد از شكار استفاده مي شود) مركز اتاق را گرفته اما راه تردد همچنان باز است. يك لوستر دست ساز از جنس فلز روي كه متعلق به 1920 است بالاي ميز آويخته شده.

201459872011111-3

طراحان اين اتاق ديوارها را به رنگ آبي روشن درآورده اند تا با كاناپه مخملي كتان هماهنگ شود و به اين محيط بي پنجره نور و درخشندگي بدهند. قالي قلاب بافي شده آمريكايي با طرح هاي معاصر انتزاعي، بافتي متضاد ايجاد كرده. اين بافت در رنگ و روي مندرس جعبه، صندلي بامبوي مصنوعي و كوسن هاي فاستوني بافته شده ضخيم روي صندلي هاي روكش دار ادامه پيدا مي كند.

دكوراسيون منزل آبي ملايم
افسون سبك غيرمتعارف. نويسندگان اين كتاب گفته اند : "از نظر ما سبك غيرمتعارف بسيار پرانرژي و هيجان انگيز است. براي ما به معني استفاده طراحي و دكوراسيون داخلي شيك به روشي خلاقانه است كه كاملا هويت مشتري را آشكار مي كند. در چنين فضاهايي هر تصميم، لايه هاي معنا دار ديگري به دنبال دارد. وظيفه المان هاي اتاق تنها جلب رضايت هنرمندان و جوانب كاربردي كار نيست، بايد براي زندگي هويت و راه پيدا كنند، اين كار بايد به وضوح و پرقدرت اما بدون زياده روي انجام شود. فضاهايي كه به زيبايي غيرمتعارف صورت خارجي مي دهند : گلچين شده، پر از طرح هاي انباشته، رنگارنگ، تشكيل شده از تزئيناتي چشمگير، غيرعادي و سرزنده، برخي اوقات سرشار از شورشي غيرعادي از اطلاعات تصويري غني هستند، زياده خواه نيستند، به "هرچه بيشتر، بهتر" اعتقادي ندارند. در چنين پروژه هايي نقش ما ايجاد آرامش در ميان هياهوي تصويري است، همزمان شلوغي گرافيكي ايجاد كنيم اما هويت را نيز حفظ كنيم. چون وقتي يك محيط بسيار شلوغ و پرفشار باشد، هيچ گوشه خلوتي براي توقف يا استراحت چشم وجود ندارد."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۴۹:۲۴ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

"5 تاثير نهفته در دكوراسيون و طراحي دفتر كار"

دكوراسيون محل كار تاثير بسزايي در كار شما دارد. اين فاكتور به طور مستقيم روي عملكرد، رضايت و حتي حضور و غياب كارمندان شما اثر مي گذارد. بازسازي با سليقه و هنرمندانه دفتر كار شما، روي ادراك و حس انتقالي مهمانان، شركاي كاري بالقوه يا كارمندان آينده نسبت به شركت تاثير بزرگي دارد. ملاقات اوليه با يك شخص موضوع مهمي است، و محيط اطراف يك شخص روي خلاقيت او تاثير مي گذارد.
قدم اول سرمايه گذاري در پوشه، سيستم بايگاني، قفسه هاي روميزي، جعبه يا هر چيز ديگري است كه از تلنبار شدن كاغذ روي ميز شما جلوگيري كند. نه تنها زمان جستجو براي پيدا كردن سند مورد نظر و سردرگمي را كاهش مي دهد، بلكه باعث مي شود كارمندان شما انضباط را حس كنند و استرس كمتري داشته باشند. اين موارد را مي توانيد به صورت عمده خريداري كنيد تا در هزينه صرفه جويي كنيد. اجازه بدهيد كارمندان شما رنگ هاي مورد علاقه خود را در اين وسايل انتخاب كنند تا تاثير سريع سيستم بايگاني جديد را حس كنيد.

دكوراسيون اداري
حتي اگر در شركت آشپزخانه يا محل استراحت نداريد، يك گوشه اضافي از محيط را به محل استراحت كارمندان اختصاص بدهيد. مطالعات نشان داده كه استراحت كارمندان در محيط كار و دور شدن آن ها از كار و ميز كارشان، راندمان كار را به شدت افزايش مي دهد. شركت Ikea محصولات ارزان قيمتي دارد كه براي هر شركتي قابل تهيه است. بسياري از شركت ها يك ساعت كامل را به ناهار اختصاص مي دهند تا كارمندان را از ميزهاي خود كنار بكشند. اگر كارمندان اوقاتي واقعي براي استراحت داشته باشند، نه تنها بازدهي روزانه آن ها را بالا مي برد، بلكه در طولاني مدت از خستگي كلي و معكوس شدن رشد عملكرد جلوگيري مي كند.

2 تحقيق مهم اخير نشان داده كه قرار دادن يك گياه زنده روي ميز كار، بازدهي و توجه و تمركز را بالا مي برد. اين مطالعات همچنين ثابت كردهوجود گياهان منجر به شادي و رضايت بيشتر كارمندان مي شود. سعي كنيد از گياهاني استفاده كنيد كه نياز به مراقبت و توجه چنداني نداشته باشند مثل گياهان شاداب. بهترين گياهاني كه در فضاي بسته مي توانيد نگه داريد pothos، آلوئه، گياه عنكبوتي، پاپيتال، درخت كائوچو، گياه يشمي و ماري است.

طراحي دفتر كار

كارمندان خود را تشويق كنيد ميز كار خود را با وسايل مورد علاقه شان تزئين كنند. اگر در اين مرحله كمي از سرمايه و بودجه شركت را صرف اين كار كنيد، سوددهي آن را در اثر رضايت و شادي و حضور مداوم كارمند خواهيد ديد. حدود 100 هزار تومان بابت خريد وسايل دكوري مورد علاقه در اختيار كارمند خود بگذاريد. چراغ هاي متنوع، جامدادي هاي عجيب و جالب يا يك شارژر usb به شكل ليوان ميز را مهيج مي كند. فراموش نكنيد كه وسايل ريز محبوب خودتان را هم به نمايش بگذاريد، مثلا تصوير چاپ شده از لوگوي شركت يا ديگر آرم و نام هاي خاطره ساز.

دكوراسيون محل كار

از موفق ترين نام هاي تجاري نكاتي را برداشت كنيد و روي يك تخته در دفتر كار خود بنويسيد. تخته سفيد، چوب پنبه اي يا حتي يك قسمتي از ديوار هم قابل قبول است. آرزوها، افكار، ايده ها و اهداف خودتان و كارمندان براي آينده شركت را روي اين سطح اختصاصي نمايش بدهيد. اين آرزوها مي توانند چيزهاي كوچكي مثل ناهار مجاني در شركت يا داشتن سرآشپز مخصوص باشد. اين روشي عالي براي بالا بردن استانداردها و بصيرت كارمندان شركت است كه در روزهاي سختي و پركاري مانند انگيزه و الهام بخشي روزانه خواهد بود. نمايش عكس و تصاوير روي تخته آرزوها هم ايده جالبي است پس آن را فراموش نكنيد منبع: دكوراسيون دفتر كار.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۳۱:۰۱ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 10
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 1643
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت