هاي شيك
هاي شيك

بازسازي ساختمان تجاري اداري  مزاياي بسياري دارد اما نياز به برنامه ريزي زيادي هم دارد. اگر قصد بازسازي ساختمان را داريد، مطلب زير را مطالعه كنيد تا مطمئن شويد كه پروژه شما شروع خوبي خواهد داشت.
۱-ابتدا بودجه خود را تعيين كنيد.
اگر از ابتداي كار بدانيد چقدر سرمايه موجود براي اين كار داريد، از سردردهاي بسياري نجات خواهيد يافت. در اين مرحله است كه بايد مشخص كنيد براي هر كاري چقدر مي خواهيد هزينه كنيد. از بروز هزينه هاي غيرمنتظره هم نبايد بترسيد. قانون اول اين بخش مي گويد بايد ده درصد كل مبلغ را به اتفاقات و هزينه هاي غيرقابل پيش بيني و اجتناب ناپذير كه سد راه شما مي شوند، اختصاص بدهيد.
۲- مجوز و آيين نامه هاي ملزوم را اخذ كنيد.
هيچ ساختماني بدون مجوز ساخته نمي شود. پس اين مورد يكي از اولين اقداماتي است كه بايد صورت پذيرد. همچنين بد نيست با قوانين و مقرراتي كه بايد از آن ها پيروي كنيد هم آشنا شويد. وقتي با استانداردهاي پلكان مسطح معلولين، امنيت احتراق، استحكام ساختمان و غيره آشنا باشيد، كار طراحي پلان و نقشه كشي ساختمان راحت تر مي شود.
۳- براي طراحي نقشه ساختمان ، از يك فرد حرفه اي و معتمد استفاده كنيد.
نبايد اولين پيمانكاري كه پيدا مي كنيد را استخدام كنيد. براي پروژه هاي دندانپزشكي يا كلنيك پزشكان، تصميم عاقلانه اين است كه از پيمانكاري استفاده كنيد كه در اين زمينه تخصص و تجربه دارد. اين افراد مي توانند مقرراتي كه شايد شما از آن آگاه نباشيد را يادآوري و رعايت كنند و بهترين راهكارها را پيشنهاد مي كنند.
۴- يك برنامه زمانبندي معقولانه تنظيم كنيد.
هرچه مدت زمان تكميل يك پروژه بيشتر طول بكشد، هزينه بيشتري خواهد داشت. اما تعجيل در اتمام آن هم حركتي فاجعه بار است. وقتي مراحل اوليه پروژه را برنامه ريزي مي كنيد از سازنده خود بپرسيد براي تكميل پروسه ساخت چقدر زمان نياز دارند و مدت زمان بيشتري هم براي اصلاحات و وقايع غيرقابل پيش بيني در نظر بگيريد. در اين صورت بدون نگراني از عقب افتادن كار، در كمال آرامش مراحل را سر موعد تكميل مي كنيد.
۵- با داشتن قراردادي محكم، از ايجاد اختلاف جلوگيري كنيد.
با در نظر گرفتن تمامي اشخاص و طرفيني كه در يك پروژه ساخت و ساز عادي مشغول به كار خواهند بود، به طور حتم اختلافات ريزي به وجود خواهد آمد. علت وجود قرارداد همين است. قرارداد ايده آل عبارت است از سندي كه مسئوليت تمامي طرفين و نحوه عملكرد در صورت بروز اختلاف را در بر مي گيرد. وجود يك وكيل باتجربه در اين زمينه كمك بزرگي به تنظيم قرارداد مي كند.
منبع : بازسازي منزل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۱۳:۲۴ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

در تعريف ويلا مي توان به ساختمان هاي يك يا دو طبقه كه چهار طرف آن باز است و سقف شيب دار دارند اشاره كرد ويلا مكاني است كه براي اقامت كوتاه مدت يا دائم بكار گرفته مي شود ، جهت طراحي ويلا پيش از ارائه نقشه معماري مواردي از قبيل شرايط زمين ، شيب ، چشم انداز ، دسترسي ها همچنين تعداد اعضاي خانواده ، بازه سني ، تعداد طبقات و اتاق هاي مورد نياز مورد بررسي قرار مي گيرد در ادامه در مورد امكانات جانبي ويلا از قبيل جكوزي ، استخر ، سالن ورزش ، تراس ، شاه نشين و… بحث خواهد شد. پس از ارائه نقشه هاي مهندسي همچون معماري ، محاسبات سازه ، برق و مكانيك نوبت به تزئينات ساختمان مي رسد چرا كه زيبايي و روح يك ساختمان به نحوه آراستن آن است ، تزئينات ساختمان ويلايي را به طور كلي مي توان به سه دسته طراحي نماي ويلا ، محوطه سازي و دكوراسيون داخلي تقسيم كرد در طراحي نماي ويلا فرم سقف تاثير بسياري در شكل گيري نماي آن دارد همچنين سعي بر آن است كه از مصالحي استفاده شود كه حداكثر تطابق اقليمي را با منطقه داشته باشد معماري منظر يا محوطه سازي نيز شامل طراحي فضاي سبز ، مسيرهاي عبوري به سمت ساختمان ، آبنما ، آلاچيق ، بركه ، استخر و … است ، معماري داخلي يا دكوراسيون ويلا شامل طراحي سقف كاذب ، كف و ديوار ، آشپزخانه ، مبلمان و… مي باشد.در بخش دانستني ها مي تواند اطلاعات بيشتري زمينه طراحي ويلا ، دكوراسيون داخلي و نماي ساختمان كسب نماييد.
منبع : طراحي ويلا


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۳۸:۰۶ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

بازسازي دفتر كار

"اگر قصد بازسازي دفتر كارتان را داريد اين توصيه ها را بخوانيد"
چهره دفتر كارتان تكراري شده؟ مبل و صندلي ها ديگر راحتي قبل را ندارند، كاغذ ديواري اي كه زماني حس سرزندگي به همه مي داد اكنون كهنه و مندرس شده، حتي كفپوش هم بايد عوض شود. شايد مدتي است كه مي دانيد بايد دست به نوسازي بزنيد اما از قدم گذاشتن در اين راه مي ترسيد. چطور بايد شروع كنيد؟ چه مي شود اگر چيزي را در وسط راه فراموش كنيد؟ اين ها سوالات معمولي هستند. شانس در خانه شما را زده. ما ليستي از مراحل براي بازسازي دفتر كار تهيه كرديم كه نه تنها شما را براي اين كار آماده مي كند، بلكه تضمين مي دهد تجربه اي آسان و موفق خواهيد داشت.
۱-بي هوا دست به كار نشويد.
خيال پردازي درباره تعمير و تعويض همه وسايل كار راحتي است. همه وسايل قديمي را دور مي ريزيد و وسايل جديد را جايگزين مي كنيد. خب قبل از اينكه تصميم بگيريد كه همه چيز را بايد دور بريزيد و دست به تخريب طراحي داخلي فعلي بزنيد، كمي وقت بگذاريد و همه ابعاد دفتر كارتان را آناليز كنيد. اگر چيزي نياز به تعويض ندارد، به آن دست نزنيد. به نحوه استفاده از فضا هم دقت كنيد. اگر يك بخش از محيط شلوغ و به هم ريخته، و بخشي ديگر عريان به نظر مي رسد، سعي كنيد بين اين دو تعادلي ايجاد كنيد. فراموش نكنيد كه از همكارانتان هم نظر بخواهيد. شايد به چيزي كه از چشم شما پنهان مانده، توجه كرده باشند.
۲- خواسته هاي خود را خلاصه بندي كنيد.
براي شروع پروژه، آگاهي از اهداف آن نقطه خوبي است اما تنها مرحله خلاصه بندي مديريت پروژه محسوب نمي شود. درواقع اين مرحله شامل تحقيق و مطالعات زيادي مي شود مثل ارزيابي محل كار يا در نظر گرفتن ساختمان هاي آتي در صورت نقل مكان. در اين مرحله بايد نيازهاي تكنولوژيكي و فضاي نگهداري وسايل خود را تعيين كنيد.
۳- يك شركت بازسازي ساختمان خوب انتخاب كنيد.
اگر تنهايي دست به كار شويد، كار و استرس بيشتري را به جان خود مي خريد. پس چرا با جمع آوري يك تيم كاري حرفه اي، خودتان را از اين همه دردسر نجات ندهيد؟ مي توانيد از خدمات يك شركت تخصصي بازسازي بهره ببريد . طراحي دكوراسيون داخلي نيز اهميت به سزايي دارد زيرا شما هزينه زيادي براي بازسازي دفتر كار خود صرف مي كنيد پس چرا اين كار با نهايت زيبايي انجام نشود؟!

بازسازي دفتر كار
۴- بودجه خود را مشخص كنيد.
قبل از صرف هر هزينه اي، بايد يك آناليز هزينه انجام بدهيد. طراح شما بايد براساس فضاي دفتر كار، يك ليست دقيق از تك تك مراحل و موارد با تخمين هزينه تهيه و به شما ارائه كند. اين ليست به شما مي گويد كه چقدر هزينه خواهيد داشت و همچنين كمك مي كند راهكارهاي مقرون به صرفه پيدا كنيد.
۵- يك تم در نظر بگيريد.
اينجا بخش هيجان انگيز ماجراست. با انتخاب تم، دكوراسيون اداري شما از مندرس و كسل كننده به شگفت انگيز و جذاب تبديل مي شود. به محيطي آرامش بخش تمايل داريد يا هيجان انگيز؟ ظاهري كلاسيك مي خواهيد يا مدرن؟ هر هدفي كه داريد، فراموش نكنيد همكارانتان را هم در آن شريك كنيد و از نظرات آن ها استفاده كنيد. در طراحي دفتر كار خود به دنبال ايده باشيد. ببينيد بقيه افراد در دفتر كارشان از اين تم چطور استفاده كرده اند. با طراح دكوراسيون داخلي خود درباره تم مشورت كنيد. اين افراد مي توانند تصويري كلي از شكل نهايي چيزي كه مد نظر داريد ارائه كنند.
۶- از فضا نهايت استفاده را ببريد.
نحوه چيدمان و نظم وسايل دفتر كار شما، در كارآمد بودن فضا تاثير به سزايي دارد. به غير از چيدمان طراحي، بايد از مقررات قانوني طراحي داخلي ساختمان آگاه باشيد و اطمينان حاصل كنيد كه بازسازي دفتر كار شما با اين استانداردها تناقضي ندارد. احتمال نياز آتي به كابل كشي ارتباطي و فضاي كافي براي رشد بالقوه را هم بايد در نظر بگيريد.
۷- اثاثيه، نكته اي كليدي است.
مبلمان و اثاثيه داخلي چيزي است كه نهايتا كل اين پروژه را به هم متصل مي كند. ست كردن آن ها با تم اهميت زيادي دارد اما انتخاب محصول مرغوب و قابل اعتماد هم حياتي است. به محصولات آشنا اعتماد كنيد. مي توانيد به گالري و حراج هاي سوله اي برويد تا قبل از خريد محصول را امتحان كنيد. اگر مي خواهيد طرفدار محيط زيست باشيد، تجهيزاتي بخريد كه در مصرف انرژي بهينه هستند. پنجره هاي دو جداره، مصرف برق و گرمايش/سرمايش را كاهش مي دهند.
حالا كه با تك تك مراحل پروسه بازسازي طراحي دفتر كار آشنا شديد، آماده شروع اين سفر هيجان انگيز به سوي محيط كاري بهتر و جديد هستيد و مي توانيد از خدمات گروه بازسازي ساختمان پاراكس استفاده نماييد.

منبع : بازسازي منزل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۱۸:۱۸ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

دكوراسيون داخلي به سبك روستايي

“۱۱ دليل براي زندگي در خانه كاهگِلي”
در سال هاي نه چندان دور يك خانه كاهگلي ساختم و اطرافيان از هر فرصتي براي ارتباط دادن آن به داستان شنگول و منگول و حبه انگور استفاده مي كردند و مي خنديدند. وقتي از زمان كودكي تنها خاطره اي كه در ذهن ما مانده آن بز بينوا و زبان بسته است، خانه كاهگلي براي ما تبديل به يك چهارديواري شل و وارفته مي شود كه توسط يك گرگ گنده و بدجنس خراب مي شود. اما حالا ما طرفداران كاه ديگر بزرگ شده ايم، و از آنجا كه پشت در خانه هيچكس گرگي وجود ندارد، دلايل قانع كننده زيادي براي زندگي در خانه كاهگلي داريم!

دكوراسيون داخلي به سبك روستايي

۱-گرم است. در يك روز سرد و سوزناك، مي توانيد در خانه كاهگلي خود گرم و نرم بمانيد. يك بسته كاه متوسط درجه R-value بالايي دارد (ميزان عايق بندي) و اين ميزان با توجه به ضخامت بسته كاه بيشتر مي شود. در مقايسه با ديگر مصالح ساختماني بالاترين ميزان عايق بندي را دارد و همچنين كلفت ترين ديوار را نيز مي سازد. اين آمار را معماري به نام جيمي برنان داده كه طراحي چندين خانه كاهي را به عهده داشته.
۲-خنك است. خانه كاهي نه تنها ظاهري جالب دارد، بلكه در روزهاي داغ تابستاني بسيار خنك مي ماند.
۳-در مصرف انرژي صرفه جويي مي كند. اين ويژگي خانه كاهي را به خانه اي مقاوم تبديل مي كند كه در مصرف انرژي هم صرفه جويي مي كند. از ۲ سال پيش كه ساخت خانه كاهگلي ما تمام شد و به آن اسباب كشي كرديم ديگر قبض برق نداريم، و اعتبار زيادي از سازمان برق نصيب ما شده، يك چرخش دلپذير. البته در اين زمينه كاه تنها بخشي از مسئوليت را به عهده دارد. فاكتورهاي ديگري هم نقش دارند مثل استفاده از تابع خورشيدي، منبع گرمايش، شيشه ۲ جداره و انرژي خورشيدي. برنان مي گويد : زمان طراحي دكوراسيون داخلي از اصول تابع خورشيدي پيروي مي كنم، يعني پنجره ها، منبع حرارت و عايق بندي را نسبت به منطقه آب و هوايي خانه، در بهترين نقاط ممكن خانه قرار مي دهم. در خانه كاهي به دليل ضخامت ديوارها تعداد ديوارهاي پنجره دار بيشتر مي شود، اين المان را در شرق، غرب و جنوب ساختمان به كار مي برم و شمال آن را خالي مي گذارم، ديوارهاي سمت شمال قاب بندي معمولي دارند، از شيشه تشكيل شده اند و سايه آن ها كنترل شده است.
۴-طبيعي است. يكي ديگر از ويژگي هاي مثبت كاه طبيعي بودن آن است، يعني در كارخانه توليد نشده. به همين دليل حاوي مواد سمي نيست و پس از گچكاري، از باقي مصالح ساختماني قابل تنفس تر است.

 

۵-به انرژي كمي نياز دارد. اين ويژگي بستگي به محل تهيه كاه و نحوه توليد آن ها دارد. واقعيت اين است كه در كشوري مثل استراليا، اگر در منطقه اي زندگي نكنيد كه كاه محصول فرعي آنجا باشد، بايد آن را از جاي ديگري فراهم كنيد. من كاه مورد نياز ساخت خانه ام را از منطقه اي ۵۰۰ كيلومتر دورتر آوردم. يعني براي انتقال آن به انرژي نياز بود، اما در مقايسه با ديگر مصالح مثل آجر انرژي ناچيزي است. اگر كاهي كه استفاده مي كنيد جزء زباله توليدي كشاورزي باشد مقاومت آن حتي بيشتر هم مي شود. كاهي كه براي ساخت خانه مصرف مي شود بايد ميزان رطوبت كمي داشته باشد پس به اين فاكتور توجه كنيد. به اين دليل است كه كاه برنج توصيه مي شود.
۶-حس خوبي دارد. جدا از مزاياي بي شماري كه خانه هاي كاهگلي دارند، صاحبان آن ها اغلب موارد گزارش مي دهند كه خانه هايشان حس خيلي خوبي دارد. محيطي ايجاد مي شود كه معمولا در خانه هاي معمولي يافت نمي شود. حس محيط كاهگلي شبيه وقتي است كه در شبي سرد يك پتو روي شانه هاي خود مي اندازيد. اين تمثيل به خوبي حس غيرمعمولِ بودن در خانه كاهگلي را منتقل مي كند.
۷-ظاهر زيبايي دارد. در كنار حس گرم و نرم بودن، خانه كاهگلي ظاهري بسيار متفاوت از خانه هاي ساخته شده با مصالح معمولي دارد. ديوارهاي پوشيده از گچ و شومينه اي كه در تصوير زير مي بينيد از خاك رس قرمزي ساخته شده اند كه در محل ساخت اين خانه يافت شده.

 

شايد اكثر ما خانه هاي كاهگلي را روستايي و نامرسوم تصور كنيم، اما ميزان اين ظاهر به خواست شما بستگي دارد. گچكاري روي آن مي تواند طبيعي و زمخت باشد، يا بسيار صاف و لطيف. بستگي به ظاهري كه مي خواهيد و زماني كه داريد دارد. اگر براي صاف كردن كاه به قدر كافي زمان صرف كنيد و گچكاري را تا حد ممكن ظريف انجام بدهيد، مي توانيد از كاه ظاهري براق و شيك دربياوريد.

 

۸-مي توانيد رنگ مورد نظرتان را انتخاب كنيد. رنگ نهايي ديوار كاهي قابل تغيير است. با اينكه اغلب خانه هاي كاهگلي كِرِم رنگ يا رنگ هاي طبيعي شبيه آن دارند، شما مي توانيد به گچكار خود بگوييد مقداري از رنگ مورد علاقه تان را نيز مخلوط كند. به طور مثال اين آبي روشن از ديگر خانه هاي كاهگلي متفاوت است اما همچنان ظاهري طبيعي دارد.

۹-مي تواند گوشه هاي مخفي و شكاف هاي متعدد داشته باشد. مي توانيد در ديوارهاي كلفتي كه نتيجه استفاده از كاه هستند طاقچه هاي كوچك و طبيعي براي نمايش لوازم تزئيني داشته باشيد.

 

۱۰- مي تواند پنجره هاي عميق و زيبا داشته باشد. در خانه كاهگلي امكان ساخت پنجره هاي تورفته طاقچه اي وجود دارد كه ظاهر خانه را متمايز مي كنند.

 

۱۱- سكوت و آرامش فراهم مي كند. ويژگي عايق بندي خانه كاهگلي، محيط را به شدت ساكت و آرام مي كند به خصوص اگر ديگر عايق بندي ها نظير شيشه ۲ جداره هم اعمال شود.
توصيه هاي تخصصي : بسياري از خانه هاي كاهگلي توسط صاحبان خانه و با كمك دوستان و اطرافيان ساخته مي شود، كه كاري جالب است و شوق و هيجان را نشان مي دهد. اگرچه مانند تمام ساخت و سازهاي ديگر، بهتر است براي اضافه كردن المان هاي ضروري و حياتي ساختمان از يك متخصص كمك بگيريد. برنان مي گويد : من متوجه شده ام كه نصب كاهگل نياز به پيمانكار حرفه اي دارد، يا اينكه حداقل در مراحل حياتي و حساس ساخت و ساز از تجهيزات و توصيه هاي آن ها كمك گرفته شود. در زير كاهگل مي توانيد ساختماني استاندارد بسازيد تا عايق بندي گرما و رطوبت رعايت شود، اما از طبقه اول به بعد يك پيمانكار مي تواند در قاب بندي كف و سقف، نصب كاهگل و فشار وارده به آن ها شما را راهنمايي كند. تمام افراد متخصص در اين زمينه از همكاري نزديك با صاحبان خانه خوشحال مي شوند، همانطور كه تمام افرادي كه كاهگل را انتخاب مي كنند دوست دارند در ساخت و ساز شريك باشند. در استراليا كاهگل يك متد جايگزين در چهارچوب ساخت و ساز است پس حضور يك مهندس يا متخصص براي اخذ مجوز و تاييديه نهايي لازم است.
گچكاري نهايي بايد آهك يا خاك باشد، بهتر است تا حد ممكن هوا را نفوذ بدهد چون براي كاهش رطوبت كاهگل ضروري است. توصيه مي شود كه لبه پشت بام عريض و جلوآمده باشد تا از ديوار در مقابل تغييرات آب و هوا محافظت كند. به جزئيات پنجره ها دقت كنيد، به بالا و پايين ديوارها، اين مسائل را قبل از شروع كار حل و فصل كنيد. هر مرحله از ساخت خانه، يك قدم به سوي نتيجه نهايي است كه مي خواهيد.
منبع : طراحي دكوراسيون داخلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۱۷:۰۴ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

“كم هزينه و جزئي ترين تغييرات در خانه با بيشترين تاثير ممكن”

موثرترين كاري كه مي توانيد براي بازسازي ساختمان با كمترين هزينه انجام دهيد چيست؟ ما با متخصصين مشورت كرديم و كم هزينه ترين تغييراتي كه مي توانند بيشترين تاثير را در بازسازي ساختمان داشته باشند را پرس و جو كرديم. از جزئي ترين تغييرات تا اساسي ترين تحولات ساختاري گرفته، همه پاسخ ها را در اختيار شما مي گذاريم.
بازسازي ساختمان با كمترين هزينه
كفپوش ساختمان را تغيير دهيد.
فرش هاي كهنه و مندرس از دور خارج شده. مي توانيد ار پاركت لمينت كه قيمت مناسبي هم دارد استفاده كنيد
سقف را رنگ آميزي كنيد.
رنگ آميزي به گفته متخصصين، تاثير بسياري دارد. اگر سقف ساختمان تان رطوبت مي دهد. ابتدا اشكالات آن را بر طرف كنيد سپس اقدام به رنگ آميزي كنيد
اتاق هاي نشيمن و خانوادگي را سر و سامان بدهيد.
مدير يك شركت طراحي داخلي در ملبورن مي گويد اتاق نشيمن تاريك و از مد افتاده حس خفگي به شما مي دهد. راه حل آن اين است كه از پيمانكار خود بپرسيد آيا امكان حذف ديوارهاي غيرحامل هست تا بتوانيد سالن نشيمن را دلباز كنيد. زيرا نتيجه آن، تاثيري باورنكردني روي نحوه زندگي شما خواهد گذاشت.
يك اتاق اضافه كنيد.
زماني كه قصد فروش خانه را داشته باشيد، اتاق خواب اضافي ويژگي بزرگ و مهمي محسوب مي شود. اين اتاق اضافي مي تواند در زيرشيرواني باشد، مي توانيد اتاق هاي موجود را كمي دست كاري كرده و يك اتاق ديگر اضافه كنيد، يا براساس نوع ساختمان در پشت يا زير آن اضافه كنيد.
مدير يك شركت ساختماني در سيدني عقيده دارد نماي ساختمان و ظاهر اوليه آن خيلي مهم است. او توصيه مي كند باغچه جلوي خانه زيبا و چشم نواز باشد و ورودي جلوي خانه تميز و مرتب. او همچنين عقيده دارد كه سر و سامان دادن جزئي به باغچه جلوي خانه و ورودي جلويي، نماي ساختمان را به كلي تغيير داده و زيبايي آن را چند برابر مي كند.
رنگ و قطعات جانبي را نو كنيد.
با كمي رنگ مي توان يك فضاي دل مرده و كهنه را متحول كرد. ديوارهاي داخلي و سقف را دوباره رنگ كنيد، چراغ و دسته و دستگيره درب و قفسه ها را هم عوض كنيد. اين كار با هزينه بسيار كم، ظاهر محيط را متحول مي كند. منبع: بازسازي منزل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۴۶:۳۱ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

"اين ايده هاي شيك دكوراسيون را به خاطر بسپاريد"

وقتي به عكس اتاق و فضاهاي زيبا نگاه مي كنيد، پيش خود مي گوييد : اگر من هم چنين پولي داشتم مي توانستم چنين اتاق خواب يا نشيمن زيبايي طراحي كنم. اما يك بودجه بي انتها، ضمانت يك اتاق شيك و زيبا نيست. شما براي داشتن فضايي صميمي و دنج و دلپذير، نيازي به سرمايه هنگفت نداريد. طراحان داخلي كتاب خود را به 6 سبك طراحي سفارشي، روستايي، مدرن و سنتي تقسيم كرده اند و در اين كتاب مطالب مورد استفاده در هر سبك را شرح مي دهند. ما برخي از اين ايده هاي طراحي و كار آن ها را انتخاب كرديم. شايد بعضي از آن ها براي شما مفيد بوده و در پروژه بعدي از آن استفاده كنيد.


ناگذرا بودن. براي ساخت يك اتاق با جو ناگذرا، طراحان از ابزارهايي متعلق به 3 دوره زماني گذشته، حال و آينده استفاده مي كنند. تركيب به اين شكل است :
-لوازم عتيقه بخش اصلي هستند.
-1 يا 2 وسيله متعلق به اواسط قرن بيستم كه فضا را شادتر و جديدتر كند.
-يك وسيله كلاسيك معاصر كه به دقت انتخاب شده باشد، يك وسيله تعجب آور اما نه مد روز. چيزي كه حس به روز بودن را كامل منتقل كند.
در اين اتاق طبقه دوم خانه اي با سبك روستايي، يك تابلوي نقاشي بيش از حد بزرگ اثر Hugo Guinness بالاي ميز كشوي سوئدي رنگ شده كوچكي نصب شده. اين تناسب روي معاصر بودن اثر هنري تاكيد كرده و خانه قديمي را به روز و جديد نشان مي دهد.
دكوراسيون سبز

در اين كتاب گفته شده : "ما طراحان، دكوراسيون داخلي را فقط در تركيب مي بينيم. سبك و مدل يك اتاق يا خانه، از جفت كردن ها، تركيب ها، تزئينات و جزئيات سرچشمه مي گيرد. انتخاب هاي غيرمنتظره در تناسب، جنس يا محل نصب، استفاده از يك رنگ يا پرداخت گري غيرمعمول، مي تواند چشم را خيره و زمان را متوقف كند". لوازم، طرح و شكل اتاق نشيمن اين خانه نيويوركي را، رنگ و كيفيت دست ساز متحد كرده. كاغذ ديواري شبيه به آب رنگ باعث شده صندلي دست دوز و قالي پشمي دست دوز هماهنگي خوبي پيدا كنند. ميز درام برنجي پوليش شده و مشعل ايجاد تضاد مي كنند.

دكوراسيون داخلي خانه
طراحي پالايش شده. نويسندگان اين كتاب مي گويند : "فضاهاي پالايش شده هم مي توانند مانند فضاهاي مدرن ساده و خلوت باشند اما تفاوت هاي ريزي دارند. طراحي پالايشي كمي حسي تر، مجلل تر و پر رنگ و لعاب تر تركيب شده. هندسه واضحي دارند اما كمي نرم و لطيف تر ولي همچنان دقيق". اين فضاها هم مي توانند سنتي باشند. تعادل بين المان هاي اتاق است كه تعيين مي كند سبك دكوراسيون داخلي آن بيشتر به مدرن نزديك است يا سنتي. در اين تصوير زرد ليمويي و نارنجي گل هميشه بهار، پالت رنگ خنثي اين اتاق نشيمن مجلل را مثل آفتاب گرم و روشن كرده. رنگ سفيد ديوارها، گچ پوليش شده است.

اتاق نشيمن مجلل
در راهروي ورودي اين خانه در فلوريدا، يك جفت قالي عتيقه و گلدان هاي درخت انجير، به حس شكوه و عظمت دامن مي زنند. چراغ هاي آويز گچي و پوسته صدف روي كشوي دست راست، بين اجزا ارتباط ايجاد مي كنند.

دكوراسيون راهرو

ديوارهاي اين اتاق مطالعه با كتان پوشيده شده، درزهاي آن با روبان هاي grosgrain سر هلالي گرفته شده. فلزات پرده ها به صورت سفارشي ساخته شده و برش آن ها به جاي زينتي، كاملا ساده است كه به نحوي رسميت پرده ها را جبران مي كند.

201459872011111-10
صميميت روستايي. دكوراسيون داخلي روستايي، زيبايي سادگي زمان هاي قديم و لذت هاي كوچك را جشن مي گيرد. نويسنده ها عقيده دارند مردم بلافاصله چكمه هاي لاستيكي، چيدن سيب با جليقه هايي از جنس زيرانداز، اسب و اسب سواري را تصور مي كنند، يا تصاوير منطقه اي ساحلي با تمام اين خصوصيات. دوست دارند اين تصور را زنده كنند، مي خواهند اتاقشان به اين چشم اندازه ايده آل برسد، اما به صورتي منحصر به فرد و واقعي. در نتيجه دكوراسيون چنين محيطي شبيه به لحظه اي شكار شده در خاطره مي شود، كه منبع اصلي نوستالژي است. اين كار گذر زمان را كند مي كند، كه براي خيلي ها معناي اصلي زندگي در محيطي به سبك روستايي است. لوازمي كه معمولا در هر دكوراسيون روستايي به چشم مي خورند عبارت هستند از : لوازم پوشيده شده در روبالشي، لوازم پوشيده شده در گليم، مبلمان تركه اي، قالي هاي سيزال، نرده هاي فلزي كه به شكل مورد نظر درآمده اند و ديگر لوازم پرده و كركره. اتاق خوابي كه در تصوير زير مي بينيد نمونه معمول دكوراسيون اتاق خواب روستايي است : ملحفه، تخت فولادي، لوازم چوبي رنگ شده، تصوير گياه و درخت شناسي. جفت كردن رنگ هاي غيرمنتظره و بالش دست دوز سبك معاصر، المان هاي جديدي در چنين محيطي هستند.

201459872011111-1

مدرن لوكس. دكوراسيون داخلي مدرن براي افراد مختلف، معاني مختلفي دارد. در اين كتاب چنين ويژگي هايي را شامل مي شود : نقاشي سياه يكدست، هندسه دقيق، لبه هاي تند و دقيق، شجاعت و گرافيك واضح، رعايت لطافت در برخي نقاط، منحني هاي ظريف، جزئيات لوكس، وسيله اي كاملا جديد و مد روز. ميز غذاخوري كه در تصوير اتاق زير ديده مي شود، از چوب بازيافتي تهيه شده. ديوار تيره پشت شومينه پس زمينه اي عالي براي آثار هنري و آينه عتيقه ايتاليايي آفتاب سوخته است. شناور بودن شومينه، حس صميميت و تمركز ايجاد مي كند.

دكوراسيون پذيرايي و شومينه

المان هاي نارنجي، روستايي و لطيفي در اين فضاي تشكيل شده از لامپ ساخته شده از چوب آب آورده مطلا، در كمد حكاكي شده با دست و آينه سنگ چيني با قاب كريستالي، به خوبي با هم تركيب شده اند.

كنسول

به سنت احترام بگذاريد. از نظر نويسندگان اين كتاب، لوازم عتيقه جزئي جدانشدني از طراحي داخلي سنتي است. عتيقه خاطرات و احساسات عميقي را به ياد انسان مي آورند، فضا را قديمي جلوه مي دهند و به آن قاب كلي و اتمسفر مي دهند. اتاق را آشنا جلوه مي دهند، آرامش تصويري و احساسي در وسايل و چيدمان وجود دارد كه ثابت شده، واقعي و قابل اعتماد است. در اين آشپزخانه كه غذاخوري هم محسوب مي شود، يك اتاق نشيمن مجاور و صندلي هاي راحتي دارد. ميز شكار بيضي شكل انگليسي (معمولا براي صرف صبحانه بعد از شكار استفاده مي شود) مركز اتاق را گرفته اما راه تردد همچنان باز است. يك لوستر دست ساز از جنس فلز روي كه متعلق به 1920 است بالاي ميز آويخته شده.

201459872011111-3

طراحان اين اتاق ديوارها را به رنگ آبي روشن درآورده اند تا با كاناپه مخملي كتان هماهنگ شود و به اين محيط بي پنجره نور و درخشندگي بدهند. قالي قلاب بافي شده آمريكايي با طرح هاي معاصر انتزاعي، بافتي متضاد ايجاد كرده. اين بافت در رنگ و روي مندرس جعبه، صندلي بامبوي مصنوعي و كوسن هاي فاستوني بافته شده ضخيم روي صندلي هاي روكش دار ادامه پيدا مي كند.

دكوراسيون منزل آبي ملايم
افسون سبك غيرمتعارف. نويسندگان اين كتاب گفته اند : "از نظر ما سبك غيرمتعارف بسيار پرانرژي و هيجان انگيز است. براي ما به معني استفاده طراحي و دكوراسيون داخلي شيك به روشي خلاقانه است كه كاملا هويت مشتري را آشكار مي كند. در چنين فضاهايي هر تصميم، لايه هاي معنا دار ديگري به دنبال دارد. وظيفه المان هاي اتاق تنها جلب رضايت هنرمندان و جوانب كاربردي كار نيست، بايد براي زندگي هويت و راه پيدا كنند، اين كار بايد به وضوح و پرقدرت اما بدون زياده روي انجام شود. فضاهايي كه به زيبايي غيرمتعارف صورت خارجي مي دهند : گلچين شده، پر از طرح هاي انباشته، رنگارنگ، تشكيل شده از تزئيناتي چشمگير، غيرعادي و سرزنده، برخي اوقات سرشار از شورشي غيرعادي از اطلاعات تصويري غني هستند، زياده خواه نيستند، به "هرچه بيشتر، بهتر" اعتقادي ندارند. در چنين پروژه هايي نقش ما ايجاد آرامش در ميان هياهوي تصويري است، همزمان شلوغي گرافيكي ايجاد كنيم اما هويت را نيز حفظ كنيم. چون وقتي يك محيط بسيار شلوغ و پرفشار باشد، هيچ گوشه خلوتي براي توقف يا استراحت چشم وجود ندارد."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۴۹:۲۴ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

"5 تاثير نهفته در دكوراسيون و طراحي دفتر كار"

دكوراسيون محل كار تاثير بسزايي در كار شما دارد. اين فاكتور به طور مستقيم روي عملكرد، رضايت و حتي حضور و غياب كارمندان شما اثر مي گذارد. بازسازي با سليقه و هنرمندانه دفتر كار شما، روي ادراك و حس انتقالي مهمانان، شركاي كاري بالقوه يا كارمندان آينده نسبت به شركت تاثير بزرگي دارد. ملاقات اوليه با يك شخص موضوع مهمي است، و محيط اطراف يك شخص روي خلاقيت او تاثير مي گذارد.
قدم اول سرمايه گذاري در پوشه، سيستم بايگاني، قفسه هاي روميزي، جعبه يا هر چيز ديگري است كه از تلنبار شدن كاغذ روي ميز شما جلوگيري كند. نه تنها زمان جستجو براي پيدا كردن سند مورد نظر و سردرگمي را كاهش مي دهد، بلكه باعث مي شود كارمندان شما انضباط را حس كنند و استرس كمتري داشته باشند. اين موارد را مي توانيد به صورت عمده خريداري كنيد تا در هزينه صرفه جويي كنيد. اجازه بدهيد كارمندان شما رنگ هاي مورد علاقه خود را در اين وسايل انتخاب كنند تا تاثير سريع سيستم بايگاني جديد را حس كنيد.

دكوراسيون اداري
حتي اگر در شركت آشپزخانه يا محل استراحت نداريد، يك گوشه اضافي از محيط را به محل استراحت كارمندان اختصاص بدهيد. مطالعات نشان داده كه استراحت كارمندان در محيط كار و دور شدن آن ها از كار و ميز كارشان، راندمان كار را به شدت افزايش مي دهد. شركت Ikea محصولات ارزان قيمتي دارد كه براي هر شركتي قابل تهيه است. بسياري از شركت ها يك ساعت كامل را به ناهار اختصاص مي دهند تا كارمندان را از ميزهاي خود كنار بكشند. اگر كارمندان اوقاتي واقعي براي استراحت داشته باشند، نه تنها بازدهي روزانه آن ها را بالا مي برد، بلكه در طولاني مدت از خستگي كلي و معكوس شدن رشد عملكرد جلوگيري مي كند.

2 تحقيق مهم اخير نشان داده كه قرار دادن يك گياه زنده روي ميز كار، بازدهي و توجه و تمركز را بالا مي برد. اين مطالعات همچنين ثابت كردهوجود گياهان منجر به شادي و رضايت بيشتر كارمندان مي شود. سعي كنيد از گياهاني استفاده كنيد كه نياز به مراقبت و توجه چنداني نداشته باشند مثل گياهان شاداب. بهترين گياهاني كه در فضاي بسته مي توانيد نگه داريد pothos، آلوئه، گياه عنكبوتي، پاپيتال، درخت كائوچو، گياه يشمي و ماري است.

طراحي دفتر كار

كارمندان خود را تشويق كنيد ميز كار خود را با وسايل مورد علاقه شان تزئين كنند. اگر در اين مرحله كمي از سرمايه و بودجه شركت را صرف اين كار كنيد، سوددهي آن را در اثر رضايت و شادي و حضور مداوم كارمند خواهيد ديد. حدود 100 هزار تومان بابت خريد وسايل دكوري مورد علاقه در اختيار كارمند خود بگذاريد. چراغ هاي متنوع، جامدادي هاي عجيب و جالب يا يك شارژر usb به شكل ليوان ميز را مهيج مي كند. فراموش نكنيد كه وسايل ريز محبوب خودتان را هم به نمايش بگذاريد، مثلا تصوير چاپ شده از لوگوي شركت يا ديگر آرم و نام هاي خاطره ساز.

دكوراسيون محل كار

از موفق ترين نام هاي تجاري نكاتي را برداشت كنيد و روي يك تخته در دفتر كار خود بنويسيد. تخته سفيد، چوب پنبه اي يا حتي يك قسمتي از ديوار هم قابل قبول است. آرزوها، افكار، ايده ها و اهداف خودتان و كارمندان براي آينده شركت را روي اين سطح اختصاصي نمايش بدهيد. اين آرزوها مي توانند چيزهاي كوچكي مثل ناهار مجاني در شركت يا داشتن سرآشپز مخصوص باشد. اين روشي عالي براي بالا بردن استانداردها و بصيرت كارمندان شركت است كه در روزهاي سختي و پركاري مانند انگيزه و الهام بخشي روزانه خواهد بود. نمايش عكس و تصاوير روي تخته آرزوها هم ايده جالبي است پس آن را فراموش نكنيد منبع: دكوراسيون دفتر كار.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۳۱:۰۱ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

"نحوه دكوراسيون ديوار شومينه"

يك طاق شومينه خالي و تزئين نشده انگار شما را صدا مي كند و چيزي مي خواهد ... اما چي؟ طاق شومينه نقطه اي زيبا براي نمايش سليقه و سبك دكوراسيون شما است، اما اگر هر بار كه يك قاب عكس جديد يا خرت و پرت جديدي مي خريد به آن اضافه كنيد، كم كم تبديل به يك شلخته بازار غيرقابل تحمل مي شود. با استفاده از اين راهكارها، به روشي مدرن و شيك طاق شومينه خود را تزئين كنيد.
اگر يك تابلوي هنري كه عرض آن دقيقا با عرض شومينه يكي است را بالاي طاق آويزان كنيد، شومينه شما ظاهري حرفه اي و هوشمندانه مي گيرد. اما اگر اين شومينه و تابلوي هنري سفارشي به منظور اين كار ساخته نشده باشند، هماهنگي جالبي نخواهند داشت. اثر هنري كه حتي يك ذره غيريكسان باشد، نظم و ترتيب را به هم مي زند. موقع انتخاب اثر هنري بزرگ، نوعي را گزينش كنيد كه 65 الي 80 درصد عرض طاق را در بر بگيرد تا ظاهري شيك با اندازه هاي دقيق داشته باشد. طول تابلو مي تواند مختلف باشد اما بهتر است چند سانتيمتر فضاي خالي داشته باشيد. يك تابلوي بلند را بايد وسط فاصله بين شومينه و سقف آويزان كنيد، يا خيلي ساده روي طاق بگذاريد و به ديوار تكيه بدهيد. يك اثر هنري با ارتفاع كم را با فاصله 10 سانتيمتر از شومينه آويزان كنيد.


دكوراسيون شومينه

اگر تابلوي هنري به قدري كوچك است كه حتي نصف فضاي بالاي شومينه را هم پوشش نمي دهد، آن را به صورت نامتقارن يك طرف طاق بگذاريد. اين ظاهر موزون، باعث مي شود به جاي نمايش يك اثر هنري بسيار كوچك، اندازه آن عمدي به نظر بيايد. اين نوع دكوراسيون داخلي با ديوار آجري يا سنگي بسيار زيبا مي شود. فضاي خالي كه توسط تابلو پوشيده نشده، توجه را به طرف جنس ديوار جلب مي كند. انگار كه اين ديوار خودش بخشي از تابلوي هنري نصب شده بالاي شومينه است. اين ايده با وجود مدرن بودن، در فضاهايي با معماري داخلي سنتي هم هماهنگ است. چند وسيله تزئيني كوچك را يك طرف طاق بچينيد به طوري كه چهار پنجم فضا را پر كند، و چشم ها ناخودآگاه به مركز كشيده مي شود. مطمئن شويد كه رويه طاق شومينه به قدري جذاب هست كه خالي بماند. اگر اثر هنري كه به روش نامتقارن روي طاق مي گذاريد بزرگ است، بهترين كار اين است كه طرف ديگر طاق را هم با يك تكه متضاد پر كنيد تا كج و عجيب به نظر نيايد. يك تابلوي هنري قاب شده (يا آينه) و يك گلدان پر از گل يا شاخه هاي خشك شده، تركيبي كلاسيك و راحت است.
ديزاين شومينه
در اينجا بايد اشاره كنم كه نصب تلويزيون صفحه تخت بزرگ بالاي شومينه يكي از محبوب ترين انتخاب ها در دكوراسيون داخلي خانه است. اين روش مي تواند بسيار جذاب و چشمگير باشد اما معايب خود را هم دارد كه جنجال و بحث هاي زيادي در پي دارد. نصب تلويزيون بالاي شومينه، آن را در ارتفاعي تنظيم مي كند كه مناسب ديد چشم نيست پس براي تماشاي زياد تلويزيون جالب نيست اما براي تماشا از فاصله اي نزديك تر مثل آشپزخانه مناسب است. از آنجا كه خطر آسيب تلويزيون در اثر حرارت شومينه وجود دارد، طاق بايد به قدري عمق داشته باشد كه از تلويزيون محافظت كرده و فاصله كم را جبران بكند. اگر تلويزيون را در يك طرف شومينه نصب كنيد مي توانيد ارتفاع آن را پايين تر تنظيم كنيد و به دليل بالا نگه داشتن سر به گردن خود آسيب نزنيد. اگر روي ديوار مربوطه فضاي خالي به قدر كافي نيست، يك ديوار كامل ديگر را استفاده كنيد.
داشتن يك دستورالعمل يا ساختار براي چيدمان لوازم تزئيني كوچك متعدد روي طاق شومينه، راهنماي خوبي است. يكي از اين ايده ها ايجاد يك مثلث يا هرم است. اگر بلندترين وسيله را وسط بگذاريد و ديگر اجسام كوچك را دور تا دور آن بچينيد، حتي اگر اين لوازم دقيقا قرينه نباشند، باز هم حسي متقارن ايجاد مي كنند. چيدن وسايل جلوي همديگر به صورت لايه اي يك هرم درست مي كند و انرژي متغيري به اين تركيب مي دهد. اجسام را بچينيد و جابجا كنيد، تا جايي كه حس كنيد عالي شده، اما خيلي وسواس به خرج ندهيد، تقارن به معني تناسب كامل نيست. اين روش به راه هاي مختلفي موفقيت به وجود مي آورد، راه هايي كه شايد در ابتدا نمي بينيم.
دكوراسيون شومين
يكي ديگر از اشكالي كه مي توانيد ايجاد كنيد دايره وار است، درست مثل هرم اما با محوري دايره اي (معمولا يك آينه هنري) كه در مركز نصب شده و ديگر اجسام اطراف آن چيده مي شوند. مي توانيد اجسام بلند را لبه محور و كوتاه ها را در وسط قرار دهيد، اجسام لايه بندي شده مي توانند با لبه تماس داشته باشند يا تا نزديكي آن بيايند. توجه داشته باشيد كه نيازي به ايجاد يك دايره كامل و بي نقص نيست، فقط كافيست يك انحنا و خميدگي ايجاد شود با ظاهري موزون كه ترتيب و نظم ديد را رعايت مي كند.
اگر ايده اي كاملا متفاوت مي خواهيد، روشي وجود دارد به نام كلاژ معاصر، آثار هنري را به نحوي آويزان و نصب مي كنيد كه كاملا اتفاقي به نظر بيايند. شايد در برخي موارد لبه ها با هم برخورد و تضاد داشته باشند تا هنري و شلخته به نظر بيايد اما نبايد كاملا به هم ريخته باشد. براي هر قاب پايه هاي بزرگ و ايستاده از كاغذ درست كنيد، و قبل از سوراخ كردن ديوار، آن ها را بچسبانيد و تركيب و شكل مورد علاقه خود را پيدا كنيد. همه قطعات را تا جاي ممكن صاف كنار هم بچينيد، سپس بعضي از آن ها را چند سانتيمتر جابجا كنيد.
در طراحي داخلي برخي خانه ها، طاق شومينه پايين قرار گرفته به جاي بالاي شومينه. در اين صورت سعي كنيد از اين ارتفاع پايين نهايت استفاده را ببريد، ارتفاع لوازم تزئيني كه استفاده مي كنيد نبايد از روي شومينه فراتر برود. اين كار تمركز ديد را روي ارتفاع پايين و زمين نگه مي دارد، براي محيط دنج و لم دادني مناسب است.
يكي از بهترين روش هاي دكوراسيون داخلي منزل، چيدن وسايل تزئيني با شكل، طرح و سبك هاي مختلف روي طاق شومينه است. اگر لوازم قاب شده را با وسايل كلكسيوني، مجسمه و اينطور اجسام تركيب كنيد، تنوع و عمقي به دكوراسيون خود مي دهيد كه كمي هم سبك و سياق شخصي دارد. برخي از اين وسايل عبارت هستند از : سراميك (بشقاب و ديگر ظروف چيني)، گلدان شيشه اي، گل هاي تازه، مدرك و مجوزات، پلاك افتخار، جايزه و نشان افتخار، مجسمه، شمع، ظروف شيشه اي، جاكتابي، هيزم شومينه (يك تكه زيبا از انبار جدا كنيد)، سنگ، ابزار شومينه و چراغ.
دكوراسيون براي شومينه
موارد مورد علاقه خود را تركيب و امتحان كنيد، راه هاي مختلف چيدمان آن ها را امتحان كنيد و از اين ايده ها كمك بگيريد. اما هرگز از يك ايده مثل قانون پيروي نكنيد. مهم ترين نكته در مورد ديوار شومينه شما حس خوشامدگويي و سليقه شخصي است. اين طاق بايد نماد آرامش و لذت و شادي باشد پس كاري كنيد كه اين حس را منتقل كند. منبع: دكوراسيون داخلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۴۳:۳۵ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

 

ترجيج بيشتر افراد براي آذين اتاق پذيرايي و غذاخوري در دكوراسيون منزل رنگ هاي گرمي چون قرمز، بژ و طلايي است و اين به دليل احساس خوشايند و گرمي است كه اين گونه رنگها در روح پديد مي آورند و باعث ايجاد حس نزديكي و گرمي ميان افراد مي شوند. تفكر سردي و بي روحي رنگ هاي سردي مانند رنگ آبي و همچنين ايجاد بي اشتهايي در اتاق غذاخوري تا حدي درست است ولي مطلق نيست؛ به اين معنا كه مي توان از تركيب اين رنگ با برخي رنگ هاي ديگر، فضايي جذاب و خيره كننده خلق كرد. آبي از طيف رنگي متفاوتي تشكيل شده است ؛ به اين معنا كه برخي از آن ها از سردي كمتري برخوردارند؛براي مثال، رنگ فيروزه اي يكي از جذاب ترين تنهاي رنگ آبي است كه ساعت ها با لذت مي توان به آن نگريست و جان گرفت . ادغام اين رنگ با رنگ شكلاتي، فضايي دل انگيز و زيبا به وجود مي آورد؛ براي مثال، مي توانيد برخي قسمت هاي ديوار را به رنگ فيروزه اي رنگ آميزي كرده و ميز و صندلي ها را شكلاتي تيره انتخاب كنيد. براي جذاب تر و ديدني تر شدن نما نيز مي-توانيد از لوازم و عناصر هنري تزييني به رنگ فيروزه اي استفاده كنيد.

منبع: http://www.arianparax.com


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۰۴:۰۸ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

نوجوانان معمولا تعريفي قاطع از مواردي كه دوست دارند و دوست ندارند، بيان مي كنند اما اين علايق بسيار زودگذر است و خيلي زود تغيير مي كند. با توجه به اين امر كاملا طبيعي است هنگامي كه مي خواهيد رنگ ها را به دكوراسيون اتاق نوجوان تان وارد كنيد، رنگ هاي مورد علاقه او را به وسيله عناصري در دكوراسيون استفاده كنيد كه تعويض آنها سخت و گران نباشد.

4

3

براي مثال، رنگ هاي جسورانه و جديد را در قالب كلاهك آباژور ، روتختي يا پوستر هاي ديواري در دكوراسيون استفاده كنيد و عناصر سنگين و گرانقيمت مانند تخت خواب و كمد لباس نوجوان را ترجيحا با رنگي خنثي در نظر بگيريد كه هم با گذشت زمان زياد خسته كننده نشود و هم با رنگ هاي متنوعي كه قرار است در فضا استفاده شود به راحتي هماهنگ شود. زماني كه به انتخاب رنگ اصلي و غالب دكوراسيون فرزند نوجوانتان مي پردازيد، سعي كنيد با تركيب الگوها و طرحهاي مختلف با بافت هاي متنوع بر جذابيت بصري دكوراسيون داخلي اتاق بيافزاييد. به ذهن بسپاريد رنگ اصلي دكوراسيون به صورت دقيق كار دشواريست بنابراين زماني كه به خريد دكوراسيون اتاق نوجوان ميرويد و هنگام بازسازي اتاق، حتما الگوها و رنگ هاي مد نظر نوجوان را با خود ببريد تا بتوانيد راحتتر انتخاب كنيد.

دكوراسيون اتاق كودك و نوجوان

اتاق نقلي و روشن، حال و هوايي خاطره‌ساز، مبلمان هاي قابل استفاده، تمام اين ها  همواره براي جوانان دلپذير است ولي اين گونه فضاهاي خاص بايد مكان‌هايي متناسب با نيازها و فعاليت‌هاي كودكان و نوجوانان  باشند. يك قصر و يك موزه با آثار عتيقه ، به درد كودكان و نوجوانان نمي‌خورد و براي دكوراسيون اتاق آن ها مناسب نيست. براي دكوراسيون اتاق كودكان و نوجوانان مبلماني كاربردي، با دوام و قابل انعطاف در نظر بگيريد و در اتاقشان بچينيد، مبلماني كه با تغييرات سني آنها همچنان قابل استفاده باشد. براي اتاق كودك هميشه رنگ بدون سرب به كار بريد. اتاق كودكان و نوجوانان  تنها  محل خواب آن ها نيست و بايد به گونه‌اي طراحي شود كه در حكم قلمرويي استثنايي را برايشان داشته باشد و قوه تخيل و خلاقيت آن ها را برانگيزد و همچنين آن ها را به بازي تشويق كند؛ بنابراين هنگام طراحي كردن اتاق كودكان، تخيلتان را به پرواز درآوريد. در طراحي اتاق كوك و نوجوانتان ، نكاتي را در نظر داشته باشيد :
اينكه فرزند دلبند شما به چه چيزهايي علاقه دارد . اينكه به كتاب خواندن و مطالعه علاقه دارد يا عاشق موسيقي است ؟ اينكه به جمع آوري اشياء خاصي علاقه مند است يا ورزش خاصي را دنبال مي كند ؟ آيا نبوغ خاصي در كامپيوتر و برنامه هاي كامپيوتري دارد يا خيال رسيدن به وادي هنرمندي در سر مي پروراند ؟ آيا در اتاق او محلي راحت براي دور هم جمع شدن با دوستان، انجام كاردستي، بازي و پرداختن به فعاليت‌هاي شخصي وجود دارد؟ توجه به اينكه رنگ‌هاي مورد علاقه او  چه رنگي است و شخصيت‌هاي داستاني محبوبش چه شخصيت هايي هستند؟
علاه بر اين مي توانيد از ذوق و علاقه فرزندتان استقبال كنيد و با دعوت از او به مشاركت در امر دكوراسيون اتاقش، فضايي دلچسب و دلنشين بر مبناي قريحه او خلق كنيد. از آنجا كه به هم ريختگي، ريخت و پاش و نامرتبي و خرابي ناشي از فعاليت، بازي و شيطنت كودكتان در اتاق خوابش غيرقابل اجتناب است، قاعده را بر انتخاب مبلماني ايمن، محكم و راحت بگذاريد.
اگر فرزندتان سنين كودكي را پشت سر مي گذارد، مي‌توانيد، محض سرگرمي و تفريح او، اتاقش را با نقاشي‌هاي ديواري- از جمله موضوع‌هاي برگرفته از كتاب‌هاي قصه‌اش- به سرزميني افسانه‌اي مبدل كنيد، يا روي سقف، آسماني پر از ابرهاي پنبه‌اي يا كهكشاني پر از ستاره بكشيد. مي‌توانيد يكي از ديوارها را با تخته سياه بزرگي بپوشانيد يا بر آن ديوار رنگ مخصوص تخته سياه بزنيد و بگذاريد هنرمند در حال شكوفايي شما اثر هنري خود را بر آن خلق كند.
كودكان ذاتا علاقمند به گردآوري و كلكسيون داري  هستند و اصولا اتاقشان پر از خرده‌ريزهايي است كه در نظر آنها قدر و ارزش زيادي دارد كه مي‌تواند يك المان بسيار قوي براي دكوراسيون اتاقشان به شمار آيد، البته به اين شرط كه جاي كافي براي نگهداري آنها داشته باشند. يك جعبه اعلانات بزرگ، يا ديواري پوشيده از تخته‌اي كه پونز در آن فرو برود يا از جنس چوب پنبه باشد، براي چسباندن اشياء گردآوري شده مانند نقاشي و پوستر مناسب است. تاقچه‌هاي بدون در با اندازه قابل تنظيم براي نگهداري اسباب‌بازي، ماكت ماشين و هواپيما، كتاب، وسايل ورزشي، لوازم صوتي تصويري و لوازم نقاشي، مكان‌هاي قابل دسترسي و مناسبي براي لذت بردن فرزندان دلبندتان است. كاري كه كودكان را بايد به انجام آن تشويق كرد، جمع‌آوري و نمايش عكس‌هاي خانوادگي است، از عكس‌هاي دوران جواني پدر و مادر و والدين گرفته تا عكس‌هاي دوران كودكي خود و دوستانشان، از كودكستان تا دوران دانشگاه ، چراكه اين گونه، روزهاي شيرين زندگي شان در ذهنشان ثبت مي شود . تقويت اين احساس باعث اهميت دادن به والدين ، اقوام و دوستان در دوران رشد و بلوغ آنها مي‌شود و حس مهرباني را در آنها تقويت مي‌كند. مثلا كودكان مي‌توانند با استفاده از همان صفحه چوب پنبه‌اي و پونز، به سليقه خود نمايشگاه عكسي براي بزرگ‌ترها ترتيب دهند.

منبع:http://www.arianparax.com


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۰۷:۵۳ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 2
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 431
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

 دستگاه برش لیزر  / سئو کار حرفه ای / چت / رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / عکس پروفایل غمگین / دستگاه برش لیزر / طراحی سایت در بجنورد