هاي شيك
هاي شيك

"نحوه دكوراسيون ديوار شومينه"

يك طاق شومينه خالي و تزئين نشده انگار شما را صدا مي كند و چيزي مي خواهد ... اما چي؟ طاق شومينه نقطه اي زيبا براي نمايش سليقه و سبك دكوراسيون شما است، اما اگر هر بار كه يك قاب عكس جديد يا خرت و پرت جديدي مي خريد به آن اضافه كنيد، كم كم تبديل به يك شلخته بازار غيرقابل تحمل مي شود. با استفاده از اين راهكارها، به روشي مدرن و شيك طاق شومينه خود را تزئين كنيد.
اگر يك تابلوي هنري كه عرض آن دقيقا با عرض شومينه يكي است را بالاي طاق آويزان كنيد، شومينه شما ظاهري حرفه اي و هوشمندانه مي گيرد. اما اگر اين شومينه و تابلوي هنري سفارشي به منظور اين كار ساخته نشده باشند، هماهنگي جالبي نخواهند داشت. اثر هنري كه حتي يك ذره غيريكسان باشد، نظم و ترتيب را به هم مي زند. موقع انتخاب اثر هنري بزرگ، نوعي را گزينش كنيد كه 65 الي 80 درصد عرض طاق را در بر بگيرد تا ظاهري شيك با اندازه هاي دقيق داشته باشد. طول تابلو مي تواند مختلف باشد اما بهتر است چند سانتيمتر فضاي خالي داشته باشيد. يك تابلوي بلند را بايد وسط فاصله بين شومينه و سقف آويزان كنيد، يا خيلي ساده روي طاق بگذاريد و به ديوار تكيه بدهيد. يك اثر هنري با ارتفاع كم را با فاصله 10 سانتيمتر از شومينه آويزان كنيد.


دكوراسيون شومينه

اگر تابلوي هنري به قدري كوچك است كه حتي نصف فضاي بالاي شومينه را هم پوشش نمي دهد، آن را به صورت نامتقارن يك طرف طاق بگذاريد. اين ظاهر موزون، باعث مي شود به جاي نمايش يك اثر هنري بسيار كوچك، اندازه آن عمدي به نظر بيايد. اين نوع دكوراسيون داخلي با ديوار آجري يا سنگي بسيار زيبا مي شود. فضاي خالي كه توسط تابلو پوشيده نشده، توجه را به طرف جنس ديوار جلب مي كند. انگار كه اين ديوار خودش بخشي از تابلوي هنري نصب شده بالاي شومينه است. اين ايده با وجود مدرن بودن، در فضاهايي با معماري داخلي سنتي هم هماهنگ است. چند وسيله تزئيني كوچك را يك طرف طاق بچينيد به طوري كه چهار پنجم فضا را پر كند، و چشم ها ناخودآگاه به مركز كشيده مي شود. مطمئن شويد كه رويه طاق شومينه به قدري جذاب هست كه خالي بماند. اگر اثر هنري كه به روش نامتقارن روي طاق مي گذاريد بزرگ است، بهترين كار اين است كه طرف ديگر طاق را هم با يك تكه متضاد پر كنيد تا كج و عجيب به نظر نيايد. يك تابلوي هنري قاب شده (يا آينه) و يك گلدان پر از گل يا شاخه هاي خشك شده، تركيبي كلاسيك و راحت است.
ديزاين شومينه
در اينجا بايد اشاره كنم كه نصب تلويزيون صفحه تخت بزرگ بالاي شومينه يكي از محبوب ترين انتخاب ها در دكوراسيون داخلي خانه است. اين روش مي تواند بسيار جذاب و چشمگير باشد اما معايب خود را هم دارد كه جنجال و بحث هاي زيادي در پي دارد. نصب تلويزيون بالاي شومينه، آن را در ارتفاعي تنظيم مي كند كه مناسب ديد چشم نيست پس براي تماشاي زياد تلويزيون جالب نيست اما براي تماشا از فاصله اي نزديك تر مثل آشپزخانه مناسب است. از آنجا كه خطر آسيب تلويزيون در اثر حرارت شومينه وجود دارد، طاق بايد به قدري عمق داشته باشد كه از تلويزيون محافظت كرده و فاصله كم را جبران بكند. اگر تلويزيون را در يك طرف شومينه نصب كنيد مي توانيد ارتفاع آن را پايين تر تنظيم كنيد و به دليل بالا نگه داشتن سر به گردن خود آسيب نزنيد. اگر روي ديوار مربوطه فضاي خالي به قدر كافي نيست، يك ديوار كامل ديگر را استفاده كنيد.
داشتن يك دستورالعمل يا ساختار براي چيدمان لوازم تزئيني كوچك متعدد روي طاق شومينه، راهنماي خوبي است. يكي از اين ايده ها ايجاد يك مثلث يا هرم است. اگر بلندترين وسيله را وسط بگذاريد و ديگر اجسام كوچك را دور تا دور آن بچينيد، حتي اگر اين لوازم دقيقا قرينه نباشند، باز هم حسي متقارن ايجاد مي كنند. چيدن وسايل جلوي همديگر به صورت لايه اي يك هرم درست مي كند و انرژي متغيري به اين تركيب مي دهد. اجسام را بچينيد و جابجا كنيد، تا جايي كه حس كنيد عالي شده، اما خيلي وسواس به خرج ندهيد، تقارن به معني تناسب كامل نيست. اين روش به راه هاي مختلفي موفقيت به وجود مي آورد، راه هايي كه شايد در ابتدا نمي بينيم.
دكوراسيون شومين
يكي ديگر از اشكالي كه مي توانيد ايجاد كنيد دايره وار است، درست مثل هرم اما با محوري دايره اي (معمولا يك آينه هنري) كه در مركز نصب شده و ديگر اجسام اطراف آن چيده مي شوند. مي توانيد اجسام بلند را لبه محور و كوتاه ها را در وسط قرار دهيد، اجسام لايه بندي شده مي توانند با لبه تماس داشته باشند يا تا نزديكي آن بيايند. توجه داشته باشيد كه نيازي به ايجاد يك دايره كامل و بي نقص نيست، فقط كافيست يك انحنا و خميدگي ايجاد شود با ظاهري موزون كه ترتيب و نظم ديد را رعايت مي كند.
اگر ايده اي كاملا متفاوت مي خواهيد، روشي وجود دارد به نام كلاژ معاصر، آثار هنري را به نحوي آويزان و نصب مي كنيد كه كاملا اتفاقي به نظر بيايند. شايد در برخي موارد لبه ها با هم برخورد و تضاد داشته باشند تا هنري و شلخته به نظر بيايد اما نبايد كاملا به هم ريخته باشد. براي هر قاب پايه هاي بزرگ و ايستاده از كاغذ درست كنيد، و قبل از سوراخ كردن ديوار، آن ها را بچسبانيد و تركيب و شكل مورد علاقه خود را پيدا كنيد. همه قطعات را تا جاي ممكن صاف كنار هم بچينيد، سپس بعضي از آن ها را چند سانتيمتر جابجا كنيد.
در طراحي داخلي برخي خانه ها، طاق شومينه پايين قرار گرفته به جاي بالاي شومينه. در اين صورت سعي كنيد از اين ارتفاع پايين نهايت استفاده را ببريد، ارتفاع لوازم تزئيني كه استفاده مي كنيد نبايد از روي شومينه فراتر برود. اين كار تمركز ديد را روي ارتفاع پايين و زمين نگه مي دارد، براي محيط دنج و لم دادني مناسب است.
يكي از بهترين روش هاي دكوراسيون داخلي منزل، چيدن وسايل تزئيني با شكل، طرح و سبك هاي مختلف روي طاق شومينه است. اگر لوازم قاب شده را با وسايل كلكسيوني، مجسمه و اينطور اجسام تركيب كنيد، تنوع و عمقي به دكوراسيون خود مي دهيد كه كمي هم سبك و سياق شخصي دارد. برخي از اين وسايل عبارت هستند از : سراميك (بشقاب و ديگر ظروف چيني)، گلدان شيشه اي، گل هاي تازه، مدرك و مجوزات، پلاك افتخار، جايزه و نشان افتخار، مجسمه، شمع، ظروف شيشه اي، جاكتابي، هيزم شومينه (يك تكه زيبا از انبار جدا كنيد)، سنگ، ابزار شومينه و چراغ.
دكوراسيون براي شومينه
موارد مورد علاقه خود را تركيب و امتحان كنيد، راه هاي مختلف چيدمان آن ها را امتحان كنيد و از اين ايده ها كمك بگيريد. اما هرگز از يك ايده مثل قانون پيروي نكنيد. مهم ترين نكته در مورد ديوار شومينه شما حس خوشامدگويي و سليقه شخصي است. اين طاق بايد نماد آرامش و لذت و شادي باشد پس كاري كنيد كه اين حس را منتقل كند. منبع: دكوراسيون داخلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۴۳:۳۵ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

 

ترجيج بيشتر افراد براي آذين اتاق پذيرايي و غذاخوري در دكوراسيون منزل رنگ هاي گرمي چون قرمز، بژ و طلايي است و اين به دليل احساس خوشايند و گرمي است كه اين گونه رنگها در روح پديد مي آورند و باعث ايجاد حس نزديكي و گرمي ميان افراد مي شوند. تفكر سردي و بي روحي رنگ هاي سردي مانند رنگ آبي و همچنين ايجاد بي اشتهايي در اتاق غذاخوري تا حدي درست است ولي مطلق نيست؛ به اين معنا كه مي توان از تركيب اين رنگ با برخي رنگ هاي ديگر، فضايي جذاب و خيره كننده خلق كرد. آبي از طيف رنگي متفاوتي تشكيل شده است ؛ به اين معنا كه برخي از آن ها از سردي كمتري برخوردارند؛براي مثال، رنگ فيروزه اي يكي از جذاب ترين تنهاي رنگ آبي است كه ساعت ها با لذت مي توان به آن نگريست و جان گرفت . ادغام اين رنگ با رنگ شكلاتي، فضايي دل انگيز و زيبا به وجود مي آورد؛ براي مثال، مي توانيد برخي قسمت هاي ديوار را به رنگ فيروزه اي رنگ آميزي كرده و ميز و صندلي ها را شكلاتي تيره انتخاب كنيد. براي جذاب تر و ديدني تر شدن نما نيز مي-توانيد از لوازم و عناصر هنري تزييني به رنگ فيروزه اي استفاده كنيد.

منبع: http://www.arianparax.com


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۰۴:۰۸ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

نوجوانان معمولا تعريفي قاطع از مواردي كه دوست دارند و دوست ندارند، بيان مي كنند اما اين علايق بسيار زودگذر است و خيلي زود تغيير مي كند. با توجه به اين امر كاملا طبيعي است هنگامي كه مي خواهيد رنگ ها را به دكوراسيون اتاق نوجوان تان وارد كنيد، رنگ هاي مورد علاقه او را به وسيله عناصري در دكوراسيون استفاده كنيد كه تعويض آنها سخت و گران نباشد.

4

3

براي مثال، رنگ هاي جسورانه و جديد را در قالب كلاهك آباژور ، روتختي يا پوستر هاي ديواري در دكوراسيون استفاده كنيد و عناصر سنگين و گرانقيمت مانند تخت خواب و كمد لباس نوجوان را ترجيحا با رنگي خنثي در نظر بگيريد كه هم با گذشت زمان زياد خسته كننده نشود و هم با رنگ هاي متنوعي كه قرار است در فضا استفاده شود به راحتي هماهنگ شود. زماني كه به انتخاب رنگ اصلي و غالب دكوراسيون فرزند نوجوانتان مي پردازيد، سعي كنيد با تركيب الگوها و طرحهاي مختلف با بافت هاي متنوع بر جذابيت بصري دكوراسيون داخلي اتاق بيافزاييد. به ذهن بسپاريد رنگ اصلي دكوراسيون به صورت دقيق كار دشواريست بنابراين زماني كه به خريد دكوراسيون اتاق نوجوان ميرويد و هنگام بازسازي اتاق، حتما الگوها و رنگ هاي مد نظر نوجوان را با خود ببريد تا بتوانيد راحتتر انتخاب كنيد.

دكوراسيون اتاق كودك و نوجوان

اتاق نقلي و روشن، حال و هوايي خاطره‌ساز، مبلمان هاي قابل استفاده، تمام اين ها  همواره براي جوانان دلپذير است ولي اين گونه فضاهاي خاص بايد مكان‌هايي متناسب با نيازها و فعاليت‌هاي كودكان و نوجوانان  باشند. يك قصر و يك موزه با آثار عتيقه ، به درد كودكان و نوجوانان نمي‌خورد و براي دكوراسيون اتاق آن ها مناسب نيست. براي دكوراسيون اتاق كودكان و نوجوانان مبلماني كاربردي، با دوام و قابل انعطاف در نظر بگيريد و در اتاقشان بچينيد، مبلماني كه با تغييرات سني آنها همچنان قابل استفاده باشد. براي اتاق كودك هميشه رنگ بدون سرب به كار بريد. اتاق كودكان و نوجوانان  تنها  محل خواب آن ها نيست و بايد به گونه‌اي طراحي شود كه در حكم قلمرويي استثنايي را برايشان داشته باشد و قوه تخيل و خلاقيت آن ها را برانگيزد و همچنين آن ها را به بازي تشويق كند؛ بنابراين هنگام طراحي كردن اتاق كودكان، تخيلتان را به پرواز درآوريد. در طراحي اتاق كوك و نوجوانتان ، نكاتي را در نظر داشته باشيد :
اينكه فرزند دلبند شما به چه چيزهايي علاقه دارد . اينكه به كتاب خواندن و مطالعه علاقه دارد يا عاشق موسيقي است ؟ اينكه به جمع آوري اشياء خاصي علاقه مند است يا ورزش خاصي را دنبال مي كند ؟ آيا نبوغ خاصي در كامپيوتر و برنامه هاي كامپيوتري دارد يا خيال رسيدن به وادي هنرمندي در سر مي پروراند ؟ آيا در اتاق او محلي راحت براي دور هم جمع شدن با دوستان، انجام كاردستي، بازي و پرداختن به فعاليت‌هاي شخصي وجود دارد؟ توجه به اينكه رنگ‌هاي مورد علاقه او  چه رنگي است و شخصيت‌هاي داستاني محبوبش چه شخصيت هايي هستند؟
علاه بر اين مي توانيد از ذوق و علاقه فرزندتان استقبال كنيد و با دعوت از او به مشاركت در امر دكوراسيون اتاقش، فضايي دلچسب و دلنشين بر مبناي قريحه او خلق كنيد. از آنجا كه به هم ريختگي، ريخت و پاش و نامرتبي و خرابي ناشي از فعاليت، بازي و شيطنت كودكتان در اتاق خوابش غيرقابل اجتناب است، قاعده را بر انتخاب مبلماني ايمن، محكم و راحت بگذاريد.
اگر فرزندتان سنين كودكي را پشت سر مي گذارد، مي‌توانيد، محض سرگرمي و تفريح او، اتاقش را با نقاشي‌هاي ديواري- از جمله موضوع‌هاي برگرفته از كتاب‌هاي قصه‌اش- به سرزميني افسانه‌اي مبدل كنيد، يا روي سقف، آسماني پر از ابرهاي پنبه‌اي يا كهكشاني پر از ستاره بكشيد. مي‌توانيد يكي از ديوارها را با تخته سياه بزرگي بپوشانيد يا بر آن ديوار رنگ مخصوص تخته سياه بزنيد و بگذاريد هنرمند در حال شكوفايي شما اثر هنري خود را بر آن خلق كند.
كودكان ذاتا علاقمند به گردآوري و كلكسيون داري  هستند و اصولا اتاقشان پر از خرده‌ريزهايي است كه در نظر آنها قدر و ارزش زيادي دارد كه مي‌تواند يك المان بسيار قوي براي دكوراسيون اتاقشان به شمار آيد، البته به اين شرط كه جاي كافي براي نگهداري آنها داشته باشند. يك جعبه اعلانات بزرگ، يا ديواري پوشيده از تخته‌اي كه پونز در آن فرو برود يا از جنس چوب پنبه باشد، براي چسباندن اشياء گردآوري شده مانند نقاشي و پوستر مناسب است. تاقچه‌هاي بدون در با اندازه قابل تنظيم براي نگهداري اسباب‌بازي، ماكت ماشين و هواپيما، كتاب، وسايل ورزشي، لوازم صوتي تصويري و لوازم نقاشي، مكان‌هاي قابل دسترسي و مناسبي براي لذت بردن فرزندان دلبندتان است. كاري كه كودكان را بايد به انجام آن تشويق كرد، جمع‌آوري و نمايش عكس‌هاي خانوادگي است، از عكس‌هاي دوران جواني پدر و مادر و والدين گرفته تا عكس‌هاي دوران كودكي خود و دوستانشان، از كودكستان تا دوران دانشگاه ، چراكه اين گونه، روزهاي شيرين زندگي شان در ذهنشان ثبت مي شود . تقويت اين احساس باعث اهميت دادن به والدين ، اقوام و دوستان در دوران رشد و بلوغ آنها مي‌شود و حس مهرباني را در آنها تقويت مي‌كند. مثلا كودكان مي‌توانند با استفاده از همان صفحه چوب پنبه‌اي و پونز، به سليقه خود نمايشگاه عكسي براي بزرگ‌ترها ترتيب دهند.

منبع:http://www.arianparax.com


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۰۷:۵۳ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

انتخاب يك تم رنگي براي اتاق نشيمن يكي از اولين كارهايي است كه بايد براي دكوراسيون اتاق نشيمن انجام دهيد. هرچند خاكستري رنگي نيست كه اساسا براي هر چيزي خوب باشد اما اين روزها، رنگي است كه بسيار مد شده است. طيف‌هاي بسيار متعددي از رنگ خاكستري وجود دارد كه شما مي‌توانيد براي رنگ‌ بندي اتاق‌ نشيمن با آن‌ها بازي كنيد.

ديزاين اتاق نشيمن

هرچند خاكستري بيش‌تر يك رنگ كدر و مرده محسوب مي‌شود اما با استفاده از هاله‌‌ها و طيف‌هاي مختلف اين رنگ مي‌توانيد فضا را پويا و زنده كرده و ديزاين اتاق نشيمن را منحصر به فرد نماييد.
يك اتاق نشيمن خاكستري هم اداري و رسمي است و هم بسيار شيك و جذاب. خاكستري رنگ فريب‌كاري است و مي‌تواند در تركيب با رنگ‌هاي ديگر بسيار زيبا شود. از آن‌جايي كه خاكستري رنگ چندان زنده‌اي نيست بايد در اتاقي كه رنگ خاكستري حاكم است، از نقاط كانوني استفاده شود. براي مثال يك قاليچه‌ي راه‌راه مي‌تواند شكل تازه‌ و خوبي به تركيب اتاق نشيمن شما خاكستري بدهد.
رنگ خاكستري را در تركيب با ساير رنگ‌هاي خنثي به كار ببريد و طرح و نقش‌هايي كه دوست داريد را نيز با آن همراه كنيد.

نشيمن خاكستري

دكوراسيوني كه تماماً خاكستري باشد يكنواخت و كسل‌كننده مي‌شود. پس حتما از نقاط كانوني رنگي در ميان رنگ‌هاي خاكستري استفاده كنيد.

حتي با رنگ‌ها و اشكال مشابه نيز مي‌توان به راحتي در محيط كنتراست و تضاد به‌وجود آورد.

طراحي خاكستري

براي ايجاد حس گرما در محيط، مي‌توانيد از رنگ طبيعي چوب براي كف اتاق نشيمن استفاده كنيد.

استفاده از گياهان سبز هميشه فضا را شاداب‌تر و بازتر مي‌كند.

خاكستري يك رنگ تطبيق‌پذير است كه هم در طراحي و دكوراسيون‌هاي سنتي كاربرد دارد و هم در محيط‌هاي مدرن و امروزي.

خاكستري همراه با زرشكي و ارغواني، تركيب مدرن و بسيار شيكي به ما مي‌دهد.

اتاق نشيمن زرشكي ارغواني

براي دوري از يكنواختي در دكوراسيون ، مي‌توانيد طرح و نقش را با رنگ خاكستري تركيب نماييد.

شايد كمي تيره و تار به‌نظر آيد اما اتاق خاكستري رنگ مي‌تواند بسيار آرامش‌بخش باشد.

رنگ سفيد در تركيب با خاكستري، انتخاب با ظرافت و زيبايي است.

اتاق نشيمن سفيد خاكستري

با تركيب هاله‌هايي از رنگ‌هاي سرد و گرم مي‌توانيد توازن را در دكوراسيون داخلي اتاق نشيمن برقرار كنيد.

براي برجسته و زنده كردن طراحي اتاق پذيرايي ، استفاده از يكي دو نقطه‌ي كانوني كافي به‌نظر مي‌رسد.

تركيب زرد با خاكستري يكي از زيباترين تركيب‌هاي رنگي است كه مي‌توانيد در يك اتاق نشيمن به آن دست يابيد

براي اطلاعات بيشتر مي توانيد با دفتر فني مهندسي پاراكس تماس بگيريد

منبع:http://www.arianparax.com

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۰۵:۰۹ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

مبلمان يكي از مهم ترين اكسسوري ها در دكوراسيون داخلي منزل به شمار مي آيد كه اگر شما در نگهداري و مراقبت از آن كوشا باشيد ، اين سرمايه سال ها براي شما ماندگار است. براي نگهداري اين عنصر مهم ، نكاتي را برايتان شرح مي دهيم.
در دكوراسيون خانه ، مبلمان چوبي در مقابل رطوبت و دماي زياد حساس است؛ از اين رو قبل از گذاشتن مبلمان، عوامل محيطي خانه را مد نظر بگيريد، براي مثال  اگر مبلمان براي مدت زيادي  در معرض تابش مستقيم نور خورشيد يا حرارت يك منبع گرمايشي قرار بگيرد ، ممكن است ترك بردارد يا رنگ سطوح آن برود. رطوبت شديد ممكن است موجب باد كردن مبل شود. براي اينكه از جلوه مبلمان در طراحي داخلي محافظت كنيد، بايد به نكاتي توجه كنيد:
- با يك پارچه نرم و تميز چوب را مالش دهيد (واكس زدن يا صرفا براي گردگيري).
-براي زدودن ذرات خراش‌دهنده، هرچند وقت يكبار گردگيري كنيد. براي گردگيري مبل، آن را از جايش بلند كنيد ، مبلمان را در جايش نكشيد. براي زدودن گرد وخاك و غبار روزانه، يك پارچه تميز را با يك مايع اسپري مرطوب كنيد زيرا پارچه خشك و نو ممكن است در روكار، خراش‌هاي ريزي ايجاد كند.
-هر چند وقت يك بار از واكس مخصوص چوب براي جلوه دار شدن اين اكسسوري استفاده كنيد. براي اين كار از دو پارچه استفاده كنيد، يكي براي زدودن موم داخل واكس ، يكي براي پرداخت كردن. اگر رگه يا يك لايه ابري به وجود آمد براي زدودن آن از يك اسپري يا كرم تميزكننده مبلمان استفاده كنيد.
-براي مبلمان هايي كه رويه‌هاي خاص دارند، از موارد ويژه استفاده كنيد. براي پرداخت‌هاي خيلي براق يا عتيقه از جلاي مايع يا روغن بادام استفاده كنيد. در مورد پرداخت‌هايي كه براقي آنها متوسط است از موادي كه  سيليسم دارند استفاده نكنيد؛ اما در مورد پرداخت‌هايي كه براقي آنها كم است از جلاي مايع يا واكس تميزكننده كه محافظت است  ولي درخشش نمي‌دهد استفاده كنيد. رويه‌هاي روغني را هرچند وقت يكبار با محلول ملايم صابون كه چند قطره الكل معدني با آب ليمو به آن چكانده ايد  بشوييد ، سپس روغن برزك جوشيده بزنيد. رويه‌هاي روغني را با پارچه‌اي كه با آب تميز و گليسرين يا تينر معدني مرطوب شده است گردگيري كنيد. در دكوراسيون منزل ، رويه‌هاي نقاشي شده روي مبلمان  را با پارچه اسفنجي كه با محلول ملايم صابون مرطوب شده است تميز كنيد و از موادي كه براي چوب‌هاي نقاشي شده توصيه شده است، استفاده نماييد.
براي نو و خوش نما نگاه داشتن مبلماني كه با پارچه روكش شده است، هفته‌اي يك بار از جاروبرقي استفاده كنيد و تشك‌ها را برگردانيد تا استهلاك به طرفين تشك‌ها تقسيم شود. قبل از تميز كردن روكش دقت كنيد  كه پارچه با چه ماده اي بايد تميز شود. با اسفنج يا قلم موي نرم، كف شست و شو دهنده را با حركتي دايره‌اي روي يك منطقه كوچك بماليد. كف‌ها را با يك ابر خشك يا حوله تميز برداريد ، سپس با يك پارچه مرطوب گرم آن را تميز كنيد و اجازه دهيد سطح مبلمان خشك شود.
رويه‌هاي چرمي و وينيلي به مراقبت‌هاي ويژه اي  نيازمندند. گرد و غبار، دشمن چرم است و عمل ساينده آن مي‌تواند به چرم لطمه بزند؛ از اين رو هرچند وقت يك‌بار، به طور كامل گردگيري كنيد. چرم‌هاي امروزي را با آب گرم و صابون ملايم صورت، تميز كنيد. وينيل را با مواد مناسب براي تمام وينيل‌ها، با آب گرم و ماده شوينده ملايم، تميز كنيد .در خصوص اين دو جنس از استفاده كردن موادي چون آمونياك، مواد رنگبر شيميايي يا مواد ساينده به شدت پرهيز كنيد.
براي خوب نگاه داشتن نماي پلاستيك ، آن را با پارچه مرطوب و محلول ملايم تميز كنيد. هرگز از تميزكننده‌هاي ساينده يا جلاي مبل‌ها استفاده نكنيد. پاره‌اي از سازندگان توصيه مي‌كنند از واكس اتومبيل استفاده شود تا خراش ايجاد نشود. مبل‌هاي حصيري تركه‌اي در برابر باران و آفتاب ، آسيب‌پذيرند ؛ بنابراين آنها را در داخل ساختمان يا در ايوان‌هاي سقفدار نگاه داريد. با برس جاروبرقي، قسمت‌هاي بافته را گردگيري كنيد و سپس با ابر و صابون بشوييد، آبكشي كنيد و دستمال بكشيد تا خشك شود. واكس مايع مخصوص مبلمان، درخشش خاصي به مبلمان مي‌دهد.
وقتي مبلمان ساخته شده از چوب خيزران، تحت فشار، ترك برمي‌دارد، نياز  به رطوبت دارد. خيزران را با ابر مرطوب تميز كنيد يا با يك پيستوله پر از آب مرطوب كنيد و بعد بماليد و بگذاريد خشك شود ولي دقت كنيد اسكلت مبل مرطوب نشود و رطوبت به بافت حصيري نفوذ نكند. روي مبلمان فلزي داراي آب گرم، از جلاي فلزي استفاده كنيد اما از اين جلا بر روي مبل‌هاي داراي آب برنج استفاده نكنيد. مبلمان داراي آب برنج را با پارچه نرم تميز كنيد تا پوشش لاكي محفاظ، خراش برندارد.

مبلمان گلدار

 

مبل گدار

 

مبلمان چوبي

استفاده از رويه‌هاي روغني و مومي

در معماري داخلي ، رويه بر روي مبلمان هاي چوبي و چوب ، از آن محافظت مي‌كند. براي اينكه چوب داراي ظاهري سخت باشد، يك رويه روغني يا روغني مومي انتخاب كنيد. روغن به درون چوب نفوذ مي‌كند و تا حدي در برابر ريزش مايعات از آن محافظت مي‌كند. براي زدن رويه روغني، مقداري روغن را روي مبلمان بريزيد، آن را با كهنه بماليد و بگذاريد خيس بخورد و بعد سطح را خشك كنيد. براي اينكه يكدست‌تر جلوه كند،  مي‌توانيد يك لايه نهايي موم ، يعني واكس مخصوص پرداخت‌كننده بر روي آن بزنيد. اين عمل در دكوراسيون داخلي سبب جلوه اي خاص در طراحي منزل مي شود.
جلا، پلي يورتان و لاك، سطح چوب را محكم ، مقاوم  و درخشان مي سازد. آب و الكل به پلي‌بورتان نفوذ نمي‌كنند. جلا هم غير قابل نفوذ است؛ اما به اندازه پلي‌بورتان كارآمد است. هم پلي‌بورتان و هم جلا را با برس مي‌زنند و هر دو براي پرداختكاري براق و صاف مورد استفاده قرار مي‌گيرند. لاك و پرداخت‌هاي شبيه لاك، سريع خشك مي‌شوند و به اندازه ساير جلاها ضخيم نمي‌شوند و مي‌توان آنها را اسپري كرد يا با برس زد.
براي برس زدن يك رويه صاف مي توانيد  از تكنيك‌ها زير استفاده كنيد:
- براي جلوه دار ماندن دكوراسيون داخلي ، مبلمان را در اتاقي قرار دهيد كه جريان هوا در آن وجو ندارد و اين گونه ، گرد و غبار بر آن نمي شيند و براي زدوده شدن كامل گرد و غبار ، آن را با يك پارچه تميز كنيد.
-قوطي حاوي جلا را تكان ندهيد. محتواي آن را با يك وسيله به هم بزنيد ؛ اما اجازه ندهيد حباب درست شود.
-از قلم موي مرغوب استفاده كنيد. موهاي قلم مو مي‌تواند طبيعي يا مصنوعي باشد. موهاي قلم مو را تا نيمه به داخل جلا فرو كنيد. قلم مو را تكان بدهيد تا جلاي اضافي از قلم مو جدا شود. موهاي قلم مو را به لبه قوطي فشار ندهيد.
- جلا را به آرامي روي سطح بكشيد. وقتي يك پانل كامل را جلا زديد با استفاده از نوك موهاي قلم مو، به طور طولاني و راست به طوري كه جلا در قسمت‌هاي مجاور روي هم بيفتد، قلم مو بزنيد. بگذاريد آن قسمت از مبلمان كاملا خشك شود، سپس به آرامي با كاغذ سمباده شماره 220  سمباده بزنيد و 

 با يك كهنه روي آن بماليد و با دقت، لايه ديگر را بزنيد.

مبل چرم

مبل چوبي

جلاي چوب

 جلاي دكور چوب

 براي اطلاعات بيشتر مي توانيد با دفتر فني مهندسي پاراكس تماس بگيريد

منبع:http://www.arianparax.com

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ مهر ۱۳۹۵ ] [ ۱۱:۴۴:۳۱ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]
پارچه‌ها از الياف (نخ نازكي كه منشاء گياهي يا حيواني دارند يا از مواد شيميايي و در آزمايشگاه به دست مي‌آيد) تشكيل مي‌شوند. خواص  و ويژگي هاي الياف پارچه ، ارتباطي به زيبايي پارچه ندارد بلكه درجه استحكام و استواري، نحوه افت پارچه و مقاومت آن در برابر كهنه شدن و احساسي كه از لمس آن به دست مي‌آيد را تعيين مي كند. مهم ترين الياف طبيعي عبارت است از نخ پنبه‌اي، پشم، كتان و ابريشم. پنبه را از غلاف پرزدار گياه پنبه مي‌چينند. اين الياف مدت‌ها از مهم ترين الياف طبيعي به شمار مي آمدند، و در دكوراسيون داخلي كاربرد داشتند چراكه هم ارزان به دست مي آمدند و هم براي كاربردهاي  گوناگون مناسب بودند و  اين امكان وجود داشت كه در شرايط مختلف از آن استفاده كرد. به همين جهت امروزه در دكوراسيون خانه در بافت بسياري از پارچه‌هاي پرده‌اي و مبلماني ، هنوز از اين محصول طبيعي استفاده مي كنند. پارچه ها و منسوجات پنبه‌اي ، در برابر ساييدگي مستحكم و مقاومند، در عين حال ، قدرت رنگ پذيري بالايي دارند ؛ به همين دليل در رنگ‌هاي مختلف و با چاپ‌هاي رنگي مختلف توليد مي‌شوند. الياف پنبه قابليت پرداخت دارد؛ بنابراين با روش‌هاي مخصوص مي‌توان آن را در برابر «آب رفتن» مقاوم كرد و خاصيت ضدلكه، نسوز و ضد رطوبت به آن بخشيد.
الياف كتان از ساقه چوبين گياه كتان به دست مي‌آيد. اين الياف بسيار محكم است و رنگ‌پذيري و پرداخت‌پذيري خوبي دارد. منسوجات كتاني به علت هموار نبودن نخ كتان ، داراي غناي بافتي هستند . پرداخت مومي الياف كتان باعث مي‌شود پارچه ،  گرد و غبار را به خود جذب نكند و داراي جلا و شفافيت باشد. كتان ، بافت  مناسبي براي پارچه پرده به شمار مي آيد؛ زيرا شكل خود را خوب حفظ مي‌كند ؛ اما از طرف ديگر ، داراي اين عيب است كه به آساني چروك مي‌شود و براي شست‌وشوي آن بايد مراقب بود و احتياط كرد. كتان را گاهي با پنبه مخلوط مي‌كنند تا پارچه محكم‌تري به دست آورند و مقاومت محصول نهايي را در برابر چروك شدن بالا ببرند.
پشم از پوشش تن گوسفند، بز و الياكا (پستاندار بومي آمريكاي جنوبي كه در پرو پرورش مي‌يابد) به دست مي‌آيد. شكل طبيعي  الياف پشم ، مارپيچ است. مارپيچ‌هاي درون الياف هنگام بافت،  در نسوج پشمي ايجاد حباب هوا مي‌كنند كه اين حباب‌ها در برابر سرماي زمستان و گرماي تابستان ، مانند عايق عمل مي كنند. اين خاصيت به اضافه ويژگي يكنواختي، هنگام آويخته شدن، اين‌گونه پارچه را براي استفاده در پرده مناسب مي‌سازد. پارچه پشمي، تحت كشش به شكل نخستين خود بازمي‌گردد كه اين خاصيت  در دكوراسيون داخلي منزل براي  دوخت روكش مبلمان، يك  امتياز به حساب مي‌آيد. پشم نسبت به الياف طبيعي مشتق از گياه، مقاومت بيشتري به نور آفتاب نشان مي‌دهد.
الياف ابريشم از كرم ابريشم به دست مي آيد ؛ به اين ترتيب كه كرم ابريشم با ترشح تار ابريشم براي خود پيله مي‌سازد و اين گونه نخ ابريشم به دست مي آيد. الياف ابريشم بسيار محكم است ؛ اما نسبت به نور آفتاب به شدت آسيب‌پذير است. خاصيت ارتجاعي و بازگشت‌پذيري در منسوجات ابريشم و پشم به شكل اوليه ، به يك اندازه است . ابريشم چنان خوب رنگ مي‌گيرد كه كوچك‌ترين تفاوت رنگ در آن به راحتي منعكس مي‌شود. گذشته از اين خواص كاربردي، خواص و ويژگي هايي چون ظرافت، جلاي زياد و لختي يك دست، ابريشم را براي بافت انواع پارچه‌هاي مرغوب (از مخمل پرزدار تا حرير لطيف) مناسب مي‌سازد. ابريشم از پارچه هاي  تجملي و گرانبها در معماري داخلي به شمار مي‌رود و در بافت پارچه ، اغلب با الياف ديگر ادغام مي‌شود.
منبع:http://www.arianparax.com

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ شهريور ۱۳۹۵ ] [ ۰۴:۴۰:۱۸ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]

پلاستيك
در سال‌هاي اخير استفاده از ماده اي به نام پلاستيك كه ارزان است و نياز به مراقبت كمتري لازم دارد در صنايع مبلمان براي دكوراسيون  مبلمان  در فضاي باز، بسيار متداول و مرسوم شده است. دو نوع پلاستيك رايج عبارتند از PVC و رزين.
مبل‌هاي PVC كه «مبلمان لوله» نيز ناميده مي‌شوند، ابتدا از به هم متصل كردن لوله‌هاي صنعتي ساخته شد. امروزه، سازندگان از لوله‌هايي كه مخصوصا براي مبلمان طراحي شده‌اند استفاده مي‌كنند ولي هنوز ماده آن، پلي وينيل كلريد يا PVC است. مبل‌هاي PVC غالبا طرح و نقشي مربعي دارند و معمولا  در طراحي و دكوراسيون فضاي باز براي احساس آسايش و راحتي افراد ، پشتي‌دار ساخته شده‌اند.
مبل‌هاي رزين، قالبي هستند و در اشكال مختلفي ساخته مي شوند. از آنجا كه مبلمان هاي رزيني به دليل هزينه زياد قالب‌سازي، گران قيمت هستند (معمولا از اروپا وارد مي‌شود) با رنگ‌هاي لاكه كار و پرداخت پاياني مي‌شوند،  اما مبل‌هاي لاكه نشده ارزان‌قيمت بايد همچنان مورد توجه باشد. رزين به سبك‌هاي مختلف، از نقوش ظاهري سنتي چوب مانند عرضه مي‌شود. نور خورشيد ، بزرگ ترين دشمن و خطر براي پلاستيك، به شمار مي آيند. نور خورشيد سبب رنگ پريدگي و افت  كيفيت آن مي‌شود. بيشتر مبلمان‌هاي فضاي باز داراي مسدودكننده UV است كه مانع  عبور پرتوهاي آسيب رسان و مضر  ماوراء بنفش مي‌شود و به عمر پلاستيك مي‌افزايد.

 چوب
چوب سرخ‌دار (يا درخت ماموت) يكي از با دوام‌ترين انواع چوب ها براي دكوراسيون داخلي فضاي باز و محوطه سازي است . اين چوب به طور طبيعي در برابر پوسيدگي و كج‌شدگي مقاوم و مستحكم است. سرخ‌دار به علت دوام زياد، گران است و سبك‌هاي سرخ‌داري، حجيم هستند. احتياط كنيد، زيرا چوب‌هاي ارزان‌تري وجود دارند كه سرخ‌دار به نظر مي رسند  ولي در اصل، چوب رنگ شده كاج هستند و  عمر آنها به اندازه چوب سرخ‌دار اصل نيست. چوب ساج نيز  كه سال‌ها در كشتي‌سازي به كار مي رود ، با دوام است ولي قيمت آن براي مبلمان فضاي باز، گران است. چوب ساج اغلب در صندلي‌ها و نيمكت‌هاي باغ‌ها ديده مي‌شوند زيرا بسيار زيبا هستند و به محيط فضايي دلفريب و جذاب مي بخشند.
در سال‌هاي اخير، مبلمان‌هاي قديمي باغ‌ها دوباره مد شده‌اند. اين مبلمان‌ها از چوب‌هاي سخت و محكمي  مانند كاج، راش، و افرا ساخته شده‌اند. مبل‌هاي چوبي رنگ آميزي مي‌شوند و در محيط طبيعي چيدمان  مي شوند . اين چوب ها در فضاي باز ، هوازده مي‌شوند البته  افراد زيادي هستند كه نماي نرم چوب‌هاي هوازده را در  نماي بيروني دوست دارند اما اگر شما مايليد مبلتان نو به نظر بيايد ، از آن محافظت كنيد. با مبلمان‌هايي را انتخاب كنيد كه مواد نگاهدارنده چوب، به آنها زده شده اند. تا آنجا كه ممكن است مبل‌ها را از محيط طبيعي دور نگاه داري و در صورت نياز به رنگ مجدد ، آن را رنگ آميزي كنيد.

 كوسن
كوسن ها يكي از عناصر ايجاد راحتي و زيبايي در دكوراسيون براي مبل ها به شمار مي آيند. براي رويه ي كوسن هايي كه در فضاي باز مورد استفاده قرار مي گيرند ، جنس متقال ضخيم يا پارچه كتاني هم  با دوام و هم رايج است (مخصوصا براي كوسن‌هاي داراي چاپ، زيرا بسياري از پارچه‌هاي ساخته شده از الياف مصنوعي، خوب چاپ نمي‌گيرند). در نظر داشته باشيد كوسن هايي با جنس پنبه‌ فقط بايد در محل‌هاي داراي سقف ، مانند ايوان يا در پناه سايه بان هاي عرشه كشتي مورد استفاده قرار گيرند و  وقتي مورد استفاده نيستند،  به فضاي دروني  برده شوند. نور خورشيد و باران، رنگ پارچه‌هاي طبيعي را مي‌برد و رطوبت در مدت طولاني موجب كپك‌زدگي مي‌شود. اشخاصي كه خواهان كوسن‌هايي با دوام بيشتر و مراقبت كمتر هستند  مي‌توانند از پارچه‌هايي با جنس الياف مصنوعي استفاده كنند. متدوال ترين جنس  پارچه براي مبل‌هاي اين طور فضا ها  ، شبكه‌اي از الياف با  پوششي از پلاستيك است كه به هم بافته شده‌اند. اين پارچه ها كه در ساخت كوسن‌ها به كار مي روند ، پارچه هاي مخصوص تسمه‌هاي چتر نجات ، تسمه‌هاي كمربند درون اتومبيل و حتي چترهاي ضد آفتاب هستند. اين پارچه به مراقبت بسيار كمي احتياج دارد و مي‌توان به راحتي لكه هايي را كه روي آن ايجاد مي شود پاك كرد. نوع ديگري از پارچه هاي استفاده شده براي كوسن ها ، پارچه هايي از جنس اكريليك است  كه شبيه كوسن پنبه‌اي به نظر مي رسد. اين جنس پارچه زود خشك مي‌شود و كپك نمي زند. اگر خواهان كوسن هاي با دوام زياد هستيد ، به دوخت و محتواي داخلي آن توجه داشته باشيد. بهترين لايه براي كوسن‌هاي فضاي باز، الياف پلي استر است كه آب را جذب نمي كند. پنبه، پنبه درختي و اسفنج پلي‌اورتان آب را به خود مي گيرند و بايد فقط در مبلمان‌هايي مورد استفاده قرار گيرند كه در معرض محيط طبيعي قرار نمي‌گيرند.

منبع: http://www.arianparax.com


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ ] [ ۱۱:۱۸:۱۱ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 1
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 1634
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت