هاي شيك
هاي شيك

نوجوانان معمولا تعريفي قاطع از مواردي كه دوست دارند و دوست ندارند، بيان مي كنند اما اين علايق بسيار زودگذر است و خيلي زود تغيير مي كند. با توجه به اين امر كاملا طبيعي است هنگامي كه مي خواهيد رنگ ها را به دكوراسيون اتاق نوجوان تان وارد كنيد، رنگ هاي مورد علاقه او را به وسيله عناصري در دكوراسيون استفاده كنيد كه تعويض آنها سخت و گران نباشد.

4

3

براي مثال، رنگ هاي جسورانه و جديد را در قالب كلاهك آباژور ، روتختي يا پوستر هاي ديواري در دكوراسيون استفاده كنيد و عناصر سنگين و گرانقيمت مانند تخت خواب و كمد لباس نوجوان را ترجيحا با رنگي خنثي در نظر بگيريد كه هم با گذشت زمان زياد خسته كننده نشود و هم با رنگ هاي متنوعي كه قرار است در فضا استفاده شود به راحتي هماهنگ شود. زماني كه به انتخاب رنگ اصلي و غالب دكوراسيون فرزند نوجوانتان مي پردازيد، سعي كنيد با تركيب الگوها و طرحهاي مختلف با بافت هاي متنوع بر جذابيت بصري دكوراسيون داخلي اتاق بيافزاييد. به ذهن بسپاريد رنگ اصلي دكوراسيون به صورت دقيق كار دشواريست بنابراين زماني كه به خريد دكوراسيون اتاق نوجوان ميرويد و هنگام بازسازي اتاق، حتما الگوها و رنگ هاي مد نظر نوجوان را با خود ببريد تا بتوانيد راحتتر انتخاب كنيد.

دكوراسيون اتاق كودك و نوجوان

اتاق نقلي و روشن، حال و هوايي خاطره‌ساز، مبلمان هاي قابل استفاده، تمام اين ها  همواره براي جوانان دلپذير است ولي اين گونه فضاهاي خاص بايد مكان‌هايي متناسب با نيازها و فعاليت‌هاي كودكان و نوجوانان  باشند. يك قصر و يك موزه با آثار عتيقه ، به درد كودكان و نوجوانان نمي‌خورد و براي دكوراسيون اتاق آن ها مناسب نيست. براي دكوراسيون اتاق كودكان و نوجوانان مبلماني كاربردي، با دوام و قابل انعطاف در نظر بگيريد و در اتاقشان بچينيد، مبلماني كه با تغييرات سني آنها همچنان قابل استفاده باشد. براي اتاق كودك هميشه رنگ بدون سرب به كار بريد. اتاق كودكان و نوجوانان  تنها  محل خواب آن ها نيست و بايد به گونه‌اي طراحي شود كه در حكم قلمرويي استثنايي را برايشان داشته باشد و قوه تخيل و خلاقيت آن ها را برانگيزد و همچنين آن ها را به بازي تشويق كند؛ بنابراين هنگام طراحي كردن اتاق كودكان، تخيلتان را به پرواز درآوريد. در طراحي اتاق كوك و نوجوانتان ، نكاتي را در نظر داشته باشيد :
اينكه فرزند دلبند شما به چه چيزهايي علاقه دارد . اينكه به كتاب خواندن و مطالعه علاقه دارد يا عاشق موسيقي است ؟ اينكه به جمع آوري اشياء خاصي علاقه مند است يا ورزش خاصي را دنبال مي كند ؟ آيا نبوغ خاصي در كامپيوتر و برنامه هاي كامپيوتري دارد يا خيال رسيدن به وادي هنرمندي در سر مي پروراند ؟ آيا در اتاق او محلي راحت براي دور هم جمع شدن با دوستان، انجام كاردستي، بازي و پرداختن به فعاليت‌هاي شخصي وجود دارد؟ توجه به اينكه رنگ‌هاي مورد علاقه او  چه رنگي است و شخصيت‌هاي داستاني محبوبش چه شخصيت هايي هستند؟
علاه بر اين مي توانيد از ذوق و علاقه فرزندتان استقبال كنيد و با دعوت از او به مشاركت در امر دكوراسيون اتاقش، فضايي دلچسب و دلنشين بر مبناي قريحه او خلق كنيد. از آنجا كه به هم ريختگي، ريخت و پاش و نامرتبي و خرابي ناشي از فعاليت، بازي و شيطنت كودكتان در اتاق خوابش غيرقابل اجتناب است، قاعده را بر انتخاب مبلماني ايمن، محكم و راحت بگذاريد.
اگر فرزندتان سنين كودكي را پشت سر مي گذارد، مي‌توانيد، محض سرگرمي و تفريح او، اتاقش را با نقاشي‌هاي ديواري- از جمله موضوع‌هاي برگرفته از كتاب‌هاي قصه‌اش- به سرزميني افسانه‌اي مبدل كنيد، يا روي سقف، آسماني پر از ابرهاي پنبه‌اي يا كهكشاني پر از ستاره بكشيد. مي‌توانيد يكي از ديوارها را با تخته سياه بزرگي بپوشانيد يا بر آن ديوار رنگ مخصوص تخته سياه بزنيد و بگذاريد هنرمند در حال شكوفايي شما اثر هنري خود را بر آن خلق كند.
كودكان ذاتا علاقمند به گردآوري و كلكسيون داري  هستند و اصولا اتاقشان پر از خرده‌ريزهايي است كه در نظر آنها قدر و ارزش زيادي دارد كه مي‌تواند يك المان بسيار قوي براي دكوراسيون اتاقشان به شمار آيد، البته به اين شرط كه جاي كافي براي نگهداري آنها داشته باشند. يك جعبه اعلانات بزرگ، يا ديواري پوشيده از تخته‌اي كه پونز در آن فرو برود يا از جنس چوب پنبه باشد، براي چسباندن اشياء گردآوري شده مانند نقاشي و پوستر مناسب است. تاقچه‌هاي بدون در با اندازه قابل تنظيم براي نگهداري اسباب‌بازي، ماكت ماشين و هواپيما، كتاب، وسايل ورزشي، لوازم صوتي تصويري و لوازم نقاشي، مكان‌هاي قابل دسترسي و مناسبي براي لذت بردن فرزندان دلبندتان است. كاري كه كودكان را بايد به انجام آن تشويق كرد، جمع‌آوري و نمايش عكس‌هاي خانوادگي است، از عكس‌هاي دوران جواني پدر و مادر و والدين گرفته تا عكس‌هاي دوران كودكي خود و دوستانشان، از كودكستان تا دوران دانشگاه ، چراكه اين گونه، روزهاي شيرين زندگي شان در ذهنشان ثبت مي شود . تقويت اين احساس باعث اهميت دادن به والدين ، اقوام و دوستان در دوران رشد و بلوغ آنها مي‌شود و حس مهرباني را در آنها تقويت مي‌كند. مثلا كودكان مي‌توانند با استفاده از همان صفحه چوب پنبه‌اي و پونز، به سليقه خود نمايشگاه عكسي براي بزرگ‌ترها ترتيب دهند.

منبع:http://www.arianparax.com

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ آبان ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۰۷:۵۳ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 20
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 1653
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب