هاي شيك
هاي شيك

"نحوه دكوراسيون ديوار شومينه"

يك طاق شومينه خالي و تزئين نشده انگار شما را صدا مي كند و چيزي مي خواهد ... اما چي؟ طاق شومينه نقطه اي زيبا براي نمايش سليقه و سبك دكوراسيون شما است، اما اگر هر بار كه يك قاب عكس جديد يا خرت و پرت جديدي مي خريد به آن اضافه كنيد، كم كم تبديل به يك شلخته بازار غيرقابل تحمل مي شود. با استفاده از اين راهكارها، به روشي مدرن و شيك طاق شومينه خود را تزئين كنيد.
اگر يك تابلوي هنري كه عرض آن دقيقا با عرض شومينه يكي است را بالاي طاق آويزان كنيد، شومينه شما ظاهري حرفه اي و هوشمندانه مي گيرد. اما اگر اين شومينه و تابلوي هنري سفارشي به منظور اين كار ساخته نشده باشند، هماهنگي جالبي نخواهند داشت. اثر هنري كه حتي يك ذره غيريكسان باشد، نظم و ترتيب را به هم مي زند. موقع انتخاب اثر هنري بزرگ، نوعي را گزينش كنيد كه 65 الي 80 درصد عرض طاق را در بر بگيرد تا ظاهري شيك با اندازه هاي دقيق داشته باشد. طول تابلو مي تواند مختلف باشد اما بهتر است چند سانتيمتر فضاي خالي داشته باشيد. يك تابلوي بلند را بايد وسط فاصله بين شومينه و سقف آويزان كنيد، يا خيلي ساده روي طاق بگذاريد و به ديوار تكيه بدهيد. يك اثر هنري با ارتفاع كم را با فاصله 10 سانتيمتر از شومينه آويزان كنيد.


دكوراسيون شومينه

اگر تابلوي هنري به قدري كوچك است كه حتي نصف فضاي بالاي شومينه را هم پوشش نمي دهد، آن را به صورت نامتقارن يك طرف طاق بگذاريد. اين ظاهر موزون، باعث مي شود به جاي نمايش يك اثر هنري بسيار كوچك، اندازه آن عمدي به نظر بيايد. اين نوع دكوراسيون داخلي با ديوار آجري يا سنگي بسيار زيبا مي شود. فضاي خالي كه توسط تابلو پوشيده نشده، توجه را به طرف جنس ديوار جلب مي كند. انگار كه اين ديوار خودش بخشي از تابلوي هنري نصب شده بالاي شومينه است. اين ايده با وجود مدرن بودن، در فضاهايي با معماري داخلي سنتي هم هماهنگ است. چند وسيله تزئيني كوچك را يك طرف طاق بچينيد به طوري كه چهار پنجم فضا را پر كند، و چشم ها ناخودآگاه به مركز كشيده مي شود. مطمئن شويد كه رويه طاق شومينه به قدري جذاب هست كه خالي بماند. اگر اثر هنري كه به روش نامتقارن روي طاق مي گذاريد بزرگ است، بهترين كار اين است كه طرف ديگر طاق را هم با يك تكه متضاد پر كنيد تا كج و عجيب به نظر نيايد. يك تابلوي هنري قاب شده (يا آينه) و يك گلدان پر از گل يا شاخه هاي خشك شده، تركيبي كلاسيك و راحت است.
ديزاين شومينه
در اينجا بايد اشاره كنم كه نصب تلويزيون صفحه تخت بزرگ بالاي شومينه يكي از محبوب ترين انتخاب ها در دكوراسيون داخلي خانه است. اين روش مي تواند بسيار جذاب و چشمگير باشد اما معايب خود را هم دارد كه جنجال و بحث هاي زيادي در پي دارد. نصب تلويزيون بالاي شومينه، آن را در ارتفاعي تنظيم مي كند كه مناسب ديد چشم نيست پس براي تماشاي زياد تلويزيون جالب نيست اما براي تماشا از فاصله اي نزديك تر مثل آشپزخانه مناسب است. از آنجا كه خطر آسيب تلويزيون در اثر حرارت شومينه وجود دارد، طاق بايد به قدري عمق داشته باشد كه از تلويزيون محافظت كرده و فاصله كم را جبران بكند. اگر تلويزيون را در يك طرف شومينه نصب كنيد مي توانيد ارتفاع آن را پايين تر تنظيم كنيد و به دليل بالا نگه داشتن سر به گردن خود آسيب نزنيد. اگر روي ديوار مربوطه فضاي خالي به قدر كافي نيست، يك ديوار كامل ديگر را استفاده كنيد.
داشتن يك دستورالعمل يا ساختار براي چيدمان لوازم تزئيني كوچك متعدد روي طاق شومينه، راهنماي خوبي است. يكي از اين ايده ها ايجاد يك مثلث يا هرم است. اگر بلندترين وسيله را وسط بگذاريد و ديگر اجسام كوچك را دور تا دور آن بچينيد، حتي اگر اين لوازم دقيقا قرينه نباشند، باز هم حسي متقارن ايجاد مي كنند. چيدن وسايل جلوي همديگر به صورت لايه اي يك هرم درست مي كند و انرژي متغيري به اين تركيب مي دهد. اجسام را بچينيد و جابجا كنيد، تا جايي كه حس كنيد عالي شده، اما خيلي وسواس به خرج ندهيد، تقارن به معني تناسب كامل نيست. اين روش به راه هاي مختلفي موفقيت به وجود مي آورد، راه هايي كه شايد در ابتدا نمي بينيم.
دكوراسيون شومين
يكي ديگر از اشكالي كه مي توانيد ايجاد كنيد دايره وار است، درست مثل هرم اما با محوري دايره اي (معمولا يك آينه هنري) كه در مركز نصب شده و ديگر اجسام اطراف آن چيده مي شوند. مي توانيد اجسام بلند را لبه محور و كوتاه ها را در وسط قرار دهيد، اجسام لايه بندي شده مي توانند با لبه تماس داشته باشند يا تا نزديكي آن بيايند. توجه داشته باشيد كه نيازي به ايجاد يك دايره كامل و بي نقص نيست، فقط كافيست يك انحنا و خميدگي ايجاد شود با ظاهري موزون كه ترتيب و نظم ديد را رعايت مي كند.
اگر ايده اي كاملا متفاوت مي خواهيد، روشي وجود دارد به نام كلاژ معاصر، آثار هنري را به نحوي آويزان و نصب مي كنيد كه كاملا اتفاقي به نظر بيايند. شايد در برخي موارد لبه ها با هم برخورد و تضاد داشته باشند تا هنري و شلخته به نظر بيايد اما نبايد كاملا به هم ريخته باشد. براي هر قاب پايه هاي بزرگ و ايستاده از كاغذ درست كنيد، و قبل از سوراخ كردن ديوار، آن ها را بچسبانيد و تركيب و شكل مورد علاقه خود را پيدا كنيد. همه قطعات را تا جاي ممكن صاف كنار هم بچينيد، سپس بعضي از آن ها را چند سانتيمتر جابجا كنيد.
در طراحي داخلي برخي خانه ها، طاق شومينه پايين قرار گرفته به جاي بالاي شومينه. در اين صورت سعي كنيد از اين ارتفاع پايين نهايت استفاده را ببريد، ارتفاع لوازم تزئيني كه استفاده مي كنيد نبايد از روي شومينه فراتر برود. اين كار تمركز ديد را روي ارتفاع پايين و زمين نگه مي دارد، براي محيط دنج و لم دادني مناسب است.
يكي از بهترين روش هاي دكوراسيون داخلي منزل، چيدن وسايل تزئيني با شكل، طرح و سبك هاي مختلف روي طاق شومينه است. اگر لوازم قاب شده را با وسايل كلكسيوني، مجسمه و اينطور اجسام تركيب كنيد، تنوع و عمقي به دكوراسيون خود مي دهيد كه كمي هم سبك و سياق شخصي دارد. برخي از اين وسايل عبارت هستند از : سراميك (بشقاب و ديگر ظروف چيني)، گلدان شيشه اي، گل هاي تازه، مدرك و مجوزات، پلاك افتخار، جايزه و نشان افتخار، مجسمه، شمع، ظروف شيشه اي، جاكتابي، هيزم شومينه (يك تكه زيبا از انبار جدا كنيد)، سنگ، ابزار شومينه و چراغ.
دكوراسيون براي شومينه
موارد مورد علاقه خود را تركيب و امتحان كنيد، راه هاي مختلف چيدمان آن ها را امتحان كنيد و از اين ايده ها كمك بگيريد. اما هرگز از يك ايده مثل قانون پيروي نكنيد. مهم ترين نكته در مورد ديوار شومينه شما حس خوشامدگويي و سليقه شخصي است. اين طاق بايد نماد آرامش و لذت و شادي باشد پس كاري كنيد كه اين حس را منتقل كند. منبع: دكوراسيون داخلي

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۴۳:۳۵ ] [ مهراز ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 22
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 1655
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب